Oud-Heverlee Leuven heeft zaterdag op het veld van Beerschot AC zijn vierde overwinning op rij behaald. De Leuvense fusieclub wist de Antwerpenaren na een gesloten eerste helft toch te verslaan met 3-1. De laatste vijf minuten vielen er nog drie doelpunten.
Na een turbulente week gaven
de Ratten OHL, de ploeg in vorm, partij op Het Kiel. In de beginfase bleef het voor beide ploegen zoeken naar een eerste grote mogelijkheid. De thuisploeg kwam niet echt tot in de Leuvense zestien en de bezoekende fusieclub probeerde af en toe via een kleine tegenprik in de buurt van Stijn Stijnen te komen. OHL speelde duidelijk met vertrouwen want de bal ging vaak in één tijd van voet tot voet.
De eerste gevaarlijke kans was er na twintig minuten voor Beerschot via Guillaume François, maar Logan Bailly redde met een mooie voetreflex. De Leuvenaars trokken een goed georganiseerde muur op en
de Ratten kregen deze maar moeilijk uit balans. Maar omgekeerd kan hetzelfde gezegd worden. Alleen leverde dit geen echte doelkansen op. Zeven minuten voor rust moest Bailly een gevaarlijke bal van Delibor Veselinovic onder de lat vandaan tikken. De Luikenaarwist zich al enkele malen te onderscheiden. De bezoekende ploeg leek met de rust in zicht best tevreden met een brilscore.
Na de rust kreeg OH Leuven een prachtige kans. Ibou haalde uit van buiten de zestien en zijn bal gijg via een Beerschot-rug net over. Stijnen was geklopt. Een gelukje voor de thuisploeg. In de 57e minuut scoorden de bezoekers de 0-1 op een diefje. Kapitein Kenneth Van Goethem plofte de bal prachtig voorbij een verbaasde Stijnen. De Leuvenaars lieten de thuisploeg nooit in de wedstrijd komen en maakten het vijf minuten voor tijd helemaal af. Karel Geraerts schoot een lage schuiver voorbij zijn maatje Stijnen.
Amper een minuut later was de aansluitingstreffer bijna een feit, maar de paal bracht redding voor Leuven. Aan de overkant was het twee minuten later wel weer raak. De Ijslander Stefan Gislason wandelde simpel door de verdediging en schoof de bal mooi voorbij Stijnen. De laatste dolle vijf minuten zaten er dan nog niet op, want Beerschot wist de stand toch nog te milderen via een penaltydoelpunt. Na een fout van Da Silva Robson op Joachim Mununga, wist Herman Losada het hoofd koel te houden en de strafschop voorbij Bailly tegen de netten te knallen.
Scoreverloop:
0-1 (57’): Kenneth Van Goethem
0-2 (85’): Karel Geraets
0-3 (87’): Stefan Gislason
1-3 (90’): Herman Losada (strafschop)
Bijzonderheden:
In de slotfase kon Herman Losada de Beerschotse eer nog redden via een penaltydoelpunt na een fout op Joachim Mununga (90’)
LEES OOK:
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord