'Arsenal kan profiteren van slecht nieuws voor Kompany en De Bruyne'

door
'Arsenal kan profiteren van slecht nieuws voor Kompany en De Bruyne'

Manchester City vierde gisteren nog de zesde landstitel in de clubgeschiedenis, maar vandaag komt The New York Times alweer met heel wat onheilspellender nieuws voor de blauwe kant van Manchester op de proppen. De Engelse kampioen dreigt namelijk een schorsing op te lopen die deelname aan de Champions League zou verhinderen.

De UEFA zou nog volgens de Amerikaanse krant overwegen om The Citizens voor één seizoen uit te sluiten van het kampioenenbal omwille van verschillende inbreuken tegen de veelbesproken regels van de Financial Fair Play. Een uitspraak zou al deze week bekend gemaakt kunnen worden, al is het nog niet duidelijk of de schorsing dan al met ingang van volgend seizoen in werking zou treden.

De boekhouding van Manchester City wordt al enige tijd onder de loep genomen door de UEFA. De eigenaars uit Abu Dhabi zouden onder andere persoonlijke gelden hebben overgemaakt in de vorm van overgewaardeerde sponsorcontracten om de Financial Fair Play te omzeilen, iets waar ook PSG van wordt beschuldigd.

UPDATE 14/05

Man City lijkt wel degelijk ernstig te moeten vrezen voor een Champions League-uitsluiting voor volgend seizoen. Die berichten duiken nu namelijk ook op bij het befaamde Football Leaks. Of het effectief zo ver zal komen, valt af te wachten. The Sun weet echter wel al wat er zal gebeuren indien de straf wordt opgelegd. 

Bij een uitsluiting van Man City, krijgt het nummer 5 uit de Premier League namelijk het vrijgekomen Champions League-tickets toegewezen. Dat is in dit geval Arsenal, die zich ook nog kunnen plaatsen mits winst in de Europa League.

LEES OOK: Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Die straf zal er nooit van komen

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

50
50
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

137
137
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

116
116
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

136
136
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

246
246
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

71
71
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

579
579
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

293
293
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

148
148
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

305
305
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

211
211
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

373
373
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

354
354
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

479
479
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

214
214
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

381
381
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

293
293
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

300
300
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws