Coucke onthult rol Vanhaezebrouck in komst Sanneh

door
Coucke onthult rol Vanhaezebrouck in komst Sanneh

Bij Anderlecht is Marc Coucke de voorbije weken serieus onder druk komen te staan omwille van de tegenvallende resultaten. Eén van de zaken die de voorzitter aangewreven wordt is zijn gefaalde transferbeleid, met Bubacarr Sanneh als pijnlijke exponent. De verdediger werd in de zomer voor 8 miljoen euro binnengehaald, maar komt amper van de bank. Hein Vanhaezebrouck verklaarde onlangs in een interview nog dat Coucke zijn komst doorgedrukt had.


Maar Coucke zelf komt nu met een ander verhaal. "We hadden een centrale verdediger nodig. De scouting kwam met vijf namen en dan beslist de coach. Vanhaezebrouck zei: 'Die twee wil ik, die andere drie: no way.' Eén van die twee speelde bij een Franse tweedeklasser die 12 miljoen vroeg, de andere was Sanneh. Zeker vijftig keer hebben we samengezeten en dan zit ik er alleen bij om het financieel evenwicht wat in het oog te houden, de coach beslist", vertelt hij in Van Gils & Gasten.

"Bij die andere namen zat er één die nu elke match in de Ligue 1 speelt en de helft van de keren nog man van de match is, maar Vanhaezebrouck zij nee. Wij bieden 2 miljoen voor Sanneh, maar zij vragen 12 miljoen. Maar pas toen wij 6 miljoen boden en zij naar 10 miljoen waren gezakt, heeft Vanhaezebrouck voor de eerste keer gezegd: 'Nu is het misschien wat duur aan het worden.' Ik was akkoord, maar hij wou de andere namen niet en die andere die hij wel wou was nog steeds 12 miljoen. Op de voorlaatste dag zakt de prijs naar 8 miljoen en wou Vanhaezebrouck nog steeds geen andere namen overwegen. Ik wou de fans niet ontgoochelen en het seizoen starten zonder degelijke centrale verdediger, dus dan zeg je 'ja'. Is dat dan mijn fout?"

LEES OOK: Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

Geloof je zijn uitleg?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

33
33
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

45
45
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

33
33
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

169
169
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

223
223
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

27
27
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

71
71
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

158
158
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

114
114
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

454
454
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

530
530
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

460
460
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

502
502
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

314
314
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

454
454
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1178
1178
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1338
1338
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

383
383
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

406
406
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

366
366
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

363
363
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

648
648
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

776
776
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

323
323

Meer sportnieuws