Coucke onthult rol Vanhaezebrouck in komst Sanneh

door
Coucke onthult rol Vanhaezebrouck in komst Sanneh

Bij Anderlecht is Marc Coucke de voorbije weken serieus onder druk komen te staan omwille van de tegenvallende resultaten. Eén van de zaken die de voorzitter aangewreven wordt is zijn gefaalde transferbeleid, met Bubacarr Sanneh als pijnlijke exponent. De verdediger werd in de zomer voor 8 miljoen euro binnengehaald, maar komt amper van de bank. Hein Vanhaezebrouck verklaarde onlangs in een interview nog dat Coucke zijn komst doorgedrukt had.


Maar Coucke zelf komt nu met een ander verhaal. "We hadden een centrale verdediger nodig. De scouting kwam met vijf namen en dan beslist de coach. Vanhaezebrouck zei: 'Die twee wil ik, die andere drie: no way.' Eén van die twee speelde bij een Franse tweedeklasser die 12 miljoen vroeg, de andere was Sanneh. Zeker vijftig keer hebben we samengezeten en dan zit ik er alleen bij om het financieel evenwicht wat in het oog te houden, de coach beslist", vertelt hij in Van Gils & Gasten.

"Bij die andere namen zat er één die nu elke match in de Ligue 1 speelt en de helft van de keren nog man van de match is, maar Vanhaezebrouck zij nee. Wij bieden 2 miljoen voor Sanneh, maar zij vragen 12 miljoen. Maar pas toen wij 6 miljoen boden en zij naar 10 miljoen waren gezakt, heeft Vanhaezebrouck voor de eerste keer gezegd: 'Nu is het misschien wat duur aan het worden.' Ik was akkoord, maar hij wou de andere namen niet en die andere die hij wel wou was nog steeds 12 miljoen. Op de voorlaatste dag zakt de prijs naar 8 miljoen en wou Vanhaezebrouck nog steeds geen andere namen overwegen. Ik wou de fans niet ontgoochelen en het seizoen starten zonder degelijke centrale verdediger, dus dan zeg je 'ja'. Is dat dan mijn fout?"

JOUW MENING TELT:
Geloof je zijn uitleg?

Meest recent

OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

11
11
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

28
28
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

30
30
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

42
42
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

44
44
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

167
167
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

245
245
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

55
55
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

566
566
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

71
71
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

174
174
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

582
582
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

522
522
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

217
217
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

808
808
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

879
879
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

411
411
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

123
123
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

144
144
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

223
223
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

276
276
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1312
1312
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

497
497
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

114
114
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1677
1677

Meer sportnieuws