Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.
JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou een gigantisch bod op Wesley Moraes geweigerd hebben. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Guangzhou Evergrande - de vicekampioen in China die getraind wordt door Fabio Cannavaro - zelfs een transfersom van maar liefst 25 miljoen euro en een miljoenensalaris voor Wesley veil, maar desondanks stuurde Club hen toch wandelen omdat het zijn sterkhouders wil behouden. Ook Wesley zelf had bovendien weinig trek in China, hij mikt eerder op de Premier League.
RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk een nieuwe trainer aanstellen, maar speurt nu al naar mogelijke versterking. De club rekent daarbij op het netwerk van de nieuwe TD Frank Arnesen in onder meer de Bundesliga en Premier League. Sterke man Michael Verschueren bevestigde dan weer dat een vervroegde terugkeer van Kara Mbodj een optie is, al vonden daarover nog geen concrete gesprekken plaats.
Zulte Waregem zou van plan zijn om uit te pakken met een serieuze drieslag. Om het middenveld te versterken zouden Stef Peeters (SM Caen) en Ibrahima Seck (KRC Genk) gehuurd worden met aankoopoptie. Om de aanval te versterken zou de club dan weer werken aan een terugkeer van Idrissa Sylla. De oud-speler van Anderlecht zit momenteel op een zijspoor bij QPR.
De huurbeurt van Taiwo Awoniyi is voorlopig een grote teleurstelling voor AA Gent. Als Awoniyi bij de Buffalo's wil blijven, mag hij het seizoen in Gent uitspelen. Maar zowel moederclub Liverpool als Gent zouden volgens Het Laatste Nieuws niet weigerachtig zijn de huurovereenkomst te verbreken. Er zou interesse zijn in Turkije, waar de spits meer tot spelen zou toekomen.
KRC Genk rondde donderdagavond zijn eerste wintertransfer af. De Braziliaanse back Neto Borges komt zoals verwacht over van Hammarby en tekende voor 3.5 seizoenen. Aan uitgaande zijde wil Lokeren een uitweg bieden aan Marcus Ingvartsen, maar die staat niet te springen voor een huurbeurt aan de Waaslanders.
BUITENLAND
Het contract van Toby Alderweireld liep normaal gezien eind dit seizoen af, maar Tottenham heeft nu eenzijdige optie gelicht waardoor de overeenkomst verlengd werd tot medio 2020.Door deze optie te lichten hebben de Spurs wel een opstapclausule van 28 miljoen euro laten activeren en daardoor is Alderweireld een koopje voor ploegen als Manchester United en PSG.
AC Milan wordt immers alsmaar concreter voor Yannick Carrasco. La Gazzetta dello Sport schrijft vrijdag dat onze landgenoot voor Leonardo en Paolo Maldini, die de sportieve lijnen uitzetten bij Milan, de eerste keuze is en dat ook trainer Gennaro Gattuso zijn fiat gegeven heeft voor de transfer. Zijn hoge salaris, bij Dalian Yifang verdient hij zo'n 10 miljoen euro per jaar, blijft wel een struikelblok.
Thierry Henry heeft zijn eerste transfer bij AS Monaco beet. Zo kondigde de club uit het Prinsdom donderdag de komst van Naldo aan. De Braziliaanse centrumverdediger is inmiddels alweer 36 jaar en komt over van Schalke 04. In Monaco tekende Naldo tot medio 2020.
LEES OOK: Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen
Kobe K