Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.
JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt nu al enkele weken gelinkt aan de terugkeer van Nabil Dirar. De Marokkaanse international moet vertrekken bij Fenerbahce en zou een terugkeer naar België genegen zijn. Ook de Waalse journalist Sacha Tavolieri, die onder meer de transfer van Clinton Mata als eerste bevestigde, laat nu weten dat er onderhandeld wordt tussen beide partijen.

Na Leandro Trossard en Sander Berge, volgt AS Monaco nog een derde speler die eigendom is van Genk: Manuel Benson. De flankaanvaller wordt momenteel verhuurd aan Moeskroen en daar doet hij het steeds beter. Afgelopen zomer probeerde dochterclub Cercle Brugge hem te huren van KRC Genk, maar dat ging niet door. Sindsdien volgt Monaco de jongeling op de voet. Genk onderhandelt verder ook over een contractverlenging van sterkhouder Jere Uronen. Jeugddoelman Vic Chambaere tekende zijn eerste profcontract.
BUITENLAND
Axel Witsel doet het uitstekend bij Borussia Dortmund en dat kan hem mogelijk een fraaie transfer opleveren. Volgens het Spaanse Fichajes kan Axel Witsel in januari richting Manchester United trekken. José Mourinho zou namelijk gecharmeerd zijn door de prestaties van de Rode Duivel bij Dortmund, en ziet in hem de ideale versterking voor het middenveld. Zijn club lijkt echter niet bereid hem te laten gaan.

Thomas Vermaelen moet na het seizoen beschikken bij FC Barcelona en zou graag willen terugkeren naar de Premier League. Een topclub lijkt er door zijn blessuregevoeligheid niet in te zitten. Maar volgens Football Whispers van Sky Sports zou Watford FC wel wat zien in een samenwerking met de oud-aanvoerder van Arsenal. De club van Christian Kabasele staat momenteel negende in de Premier League.

Dedryck Boyata kan Celtic mogelijk opnieuw inruilen voor de Premier League. Volgens The Daily Mail heeft Fulham zeer concrete interesse in de voormalige verdediger van Manchester City. De club van Aleksandar Mitrovic en Denis Odoi zou in januari een bod willen doen op Boyata.

De samenwerking tussen Paris Saint-Germain en Neymar blijft vrijwel zeker beperkt tot twee seizoenen. Volgens La Portería de Betevé is er een akkoord gesloten tussen beide partijen. Zo zou hij te horen hebben gekregen dat een transfer in 2019 bespreekbaar is voor 200 miljoen euro. Real Madrid en FC Barcelona zouden alvast geïnteresseerd zijn.

Chelsea FC houdt steeds meer rekening met een vertrek van Eden Hazard en zou met Christian Pulisic al een vervanger hebben aangeduid. De Daily Mirror heeft begrepen dat de Engelsen een bod van 80 miljoen euro voorbereiden en dat zij de deal in januari al willen afronden, om zo de concurrentie voor te zijn. Borussia Dortmund wil de Amerikaan echter te vroegste pas komende zomer laten gaan.
LEES OOK: 'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'
Kobe K