TU 2/2: RSCA wil Belgisch toptalent, Club-spelers grijpen naast fraaie transfer

door
TU 2/2: RSCA wil Belgisch toptalent, Club-spelers grijpen naast fraaie transfer

Het WK zit erop, het nieuwe seizoen in binnen- en buitenland staat weer voor de deur. Ondertussen zijn de club nog steeds druk bezig met de zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks twee keer, om 12u en om 20u, de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht heeft bij Chelsea geïnformeerd naar de voorwaarden van Charly Musonda Junior. De jonge Belg heeft er wellicht geen toekomst meer en RSCA hoopte hem terug te halen. Volgens Het Nieuwsblad hoopte Anderlecht hem te huren, zonder aankoopoptie, maar zelfs dat is financieel een brug te ver. Anderlecht gaat voorlopig geen verdere actie ondernemen. Misschien dat de prijs binnen enkele weken nog zal zakken.

Club-speler Refaelov zou nu toch nog een stuk langer moeten wachten op zijn transfer. Volgens La Dernière Heure is er immers niets aan van de berichten dat hij op het punt zou staan om bij Standard te tekenen. De krant bestemt de berichten als 'volledig verkeerd'. De Israëliër en Club hebben dus nog altijd geen oplossing gevonden.

Cercle Brugge versterkt zich straks mogelijk met Habib Habibou, want Het Laatste Nieuws weet dat de 31-jarige spits op proef is bij Cercle. Vandaag trainde hij er een eerste keer mee.

Besnik Hasi, die bij Legia Warschau en Olympiakos ook al vaak in België ging shoppen, zou nu Fernando Canesin van KV Oostende naar Al Raed willen halen. Hasi tekende vorige week een contract in Saudi-Arabië en hij wil Canesin, die hij nog kent van zijn tijd bij Anderlecht, meenemen.

Saint-Etienne lijkt naast Adboulaye Diaby en Lukasz Teodorczyk te grijpen. Daarvoor kijkt de Franse club uit naar nieuwe aanvallende versterking. Saint-Etienne zou hun vizier gericht hebben op een Belgische spits. Isaac Mbenza zou namelijk de topkandidaat zijn om Diaby en Teodorczyk te vervangen als nieuwe aanvallende kracht bij Saint-Etienne. De voormalige Belgische belofteninternational scoorde vorig seizoen acht doelpunten voor Montpellier in de Ligue 1. 

BUITENLAND

Ook The Sun pakt nu uit met het nieuws dat Mignolet in beeld is op Camp Nou. Mignolet zou bij Barça de vervanger moeten worden van Jasper Cillessen, die na twee jaar als doublure van Marc-Andre ter Stegen andere oorden zou willen opzoeken. 

Het is nog altijd wachten op witte rook in het dossier-Witsel en het zou wel kunnen dat het nog even zal duren voor die er komt. Volgens La Dernière Heure weigeren ze bij Tianjin immers om Witsel naar Dortmund te laten vertrekken. Zij zien de Rode Duivel liever naar een Engelse club trekken, maar dat ziet Witsel dan weer niet zitten.

FC Barcelona en AS Roma gaan alweer de strijd aan om een aanvaller. Nadat Barça Malcolm alsnog wist aan te trekken voor de neus van AS Roma, hebben beide topclubs weer een spits op hun radar staan. Yunus Akgün (18), zo meldt het Turkse Star Spor, zou interesse genieten van FC Barcelona, AS Roma en ook PSV. Hij is een technisch vaardige aanvaller van Galatasaray, waarvoor hij in de beloftenploeg uitkomt. 

Juventus en AC Milan zorgen dan weer voor vuurwerk in Italië. Volgens Italiaanse media hebben de clubs immers een akkoord gevonden over drie transfers. Gonzalo Higuain en Mattia Caldara trekken van Turijn naar Milaan, terwijl Leonardo Bonucci de omgekeerde beweging maakt. De verdediger keert zo na amper één seizoen alweer terug bij de Oude Dame.

Nu heeft ook Atletico Madrid zich gemeld voor Michy Batshuayi, weet L'Equipe. Andrea Berta, de sportief directeur van de Madrilenen, zou al contact opgenomen hebben met Chelsea. Desondanks heeft Valencia nog altijd de beste papieren om de strijd te winnen, want zij zouden de voorkeur wegdragen van Batshuayi zelf.

Thibaut Courtois lijkt zijn transfer-saga intussen beu te zijn. Vader Thierry Courtois bevestigde dinsdag nog aan onze redactie dat een contractverlenging bij Chelsea momenteel niet aan de orde is, en ook de Daily Mail schrijft nu dat Courtois formeel aan de club laten weten heeft dat hij geen nieuw contract zal tekenen. Als hij in de komende week niet vertrekt, loopt hij binnen een jaar dus gratis de deur uit.

LEES OOK: Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

Moeten de Rode Duivels (Hazard, Witsel, Alderweireld & co) meer druk zetten bij hun huidige werkgever, om een transfer te forceren?

Meest recent

Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

14
14
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

43
43
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

48
48
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

11
11
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

67
67
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

186
186
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

206
206
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

112
112
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

46
46
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

97
97
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

89
89
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

398
398
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

130
130
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

245
245
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

52
52
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

371
371
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

95
95
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

367
367
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

244
244
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

226
226
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

272
272
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

561
561

Meer sportnieuws