Doordat Spanje en Portugal zich zopas verzekerden van plaats één en twee, zijn ook meteen de eerste affiches van de volgende ronde gekend. Uruguay, Rusland, Spanje en Portugal zijn de eerste vier tegenstanders van elkaar.
Portugal krijgt op papier de moeilijkste opdracht en moet het opnemen tegen Uruguay. De wedstrijd wordt aanstaande zaterdag gespeeld om 20 uur in Sochi. Uruguay verzekerde zich deze namiddag op een relatief gemakkelijke manier van groepswinst, terwijl Portugal pas op het laatste nippertje naast groepswinst greep in poule B.
Spanje neemt het een dag later op tegen gastland Rusland. De wedstrijd wordt om 16 uur gespeeld in Moskou. Rusland ging vandaag zwaar de boot in tegen Uruguay, al wist het de vorige twee wedstrijden wel indruk te maken. Spanje verzekerde zich pas in de slotfase van de wedstrijd tegen Marokko van groepswinst. Het eindigde met gelijke punten van Portugal, maar maakte één doelpunt meer.
LEES OOK: Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd
lvboven