TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht drukt door, stevige boost Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht drukt door, stevige boost Antwerp'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht maakt nadrukkelijk werk van versterking. Volgens Griekse media heeft Paars-Wit interesse in Dimitrios Chatziisaias. Dat is een 25-jarige Griekse centrale verdediger die eigendom is van PAOK Saloniki. HNB meldt dan weer dat de Brusselaars op de Braziliaan Carlos Eduardo mikt als nieuwe spits, hoewel zijn club Goias maar liefst 6 miljoen euro verlangt. Winger Luka Adzic zou dan weer in beeld zijn voor wanneer de overeenkomst met zijn landgenoot Lazar Markovic toch niet verlengd wordt, daarover heerst nog twijfel in bestuurskamer.

Club Brugge-middenvelder Riley McGree laat uitstekende dingen op huurbasis bij Newcastle Jets. Volgens The Herrald wilt de Australische club hem dan ook langer houden. Sportief directeur McKinna bevestigt: "We zijn geïnteresseerd om hem te houden en we praten met Club Brugge."

Nu Marc Brys goed op weg is naar STVV, moet KFCO Beerschot Wilrijk een nieuwe trainer aanstellen. Eén van de opties is Jan Van Wickel, die er nu al sportief raadgever is. Ook Bernd Thijs, deze week ontslagen als T2 bij AA Gent, en Jonas De Roeck, weggestuurd bij STVV, worden genoemd.

Standard lichtte afgelopen de optie in het huurcontract van Konstaninos Laifis, maar mogelijk verkoopt het de Cypriotische verdediger meteen door met winst. Volgens het Duitse Deich Stube zou Werder Bremen bereid zijn om tot zo'n vijf miljoen euro te betalen voor de international. De gesprekken zouden zelfs al zijn opgestart.

BUITENLAND
Olympiakos lijkt afscheid te nemen van een eerste landgenoot, want volgens Het Nieuwsblad werd het contract van Guillaume Gillet in onderling overleg ontbonden. Mogelijk keert de middenvelder nu terug naar België. Hij werd de voorbije weken al nadrukkelijk gelinkt aan Antwerp. Maar nu Gillet transfervrij is, zullen er mogelijk nog gegadigden opduiken.

De toekomst van Toby Alderweireld staat nog steeds niet vast. Volgens Sky Sports zou er volgende week een nieuwe gesprek volgen met manager Mauricio Pochettino, die hem alsnog bij Tottenham wil houden. Ondertussen houden clubs als Chelsea, Manchester United en PSG de situatie nauwkeurig in de gaten.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Denkt u dat Alderweireld volgend seizoen nog voor Tottenham speelt?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

9
9
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

32
32
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

188
188
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

19
19
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

58
58
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

645
645
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

355
355
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

573
573
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

15
15
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

195
195
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

287
287
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

289
289
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

270
270
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

212
212
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

248
248
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

99
99
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

561
561
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

516
516
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

118
118
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

489
489
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

592
592
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

278
278
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

536
536

Meer sportnieuws