Ex-Rode Duivel: "Als een Belgische ploeg me wil, dan kom ik"

door
Ex-Rode Duivel:

Tussen 1992 en 1999 speelde Luis Oliveira 31 interlands voor de Rode Duivels, waarin hij zeven keer scoorde. De geboren Braziliaan kende een mooie spelerscarrière waarin hij speelde voor Anderlecht, Cagliari, Fiorentina, Bologna en een rist kleinere Italiaanse teams. Na zijn spelerscarrière is hij er blijven hangen, tegenwoordig is Oliveira trainer van vijfdeklasser Muravera.


"Een bezoek aan België moet geleden zijn van 1999, mijn laatste interland", geeft de ex-spits toe in Het Nieuwsblad. Een terugkeer sluit hij desondanks niet uit. "Anderzijds, in Brazilië ben ik ook al vijftien jaar niet meer geweest. Elk jaar zeg ik dat ik mijn mama zal verrassen, maar het is er nog niet van gekomen. En België, tja... Mijn zoon woont er, mijn broer Jose ook. Misschien dat het trainerschap mij daar kan brengen."

"
Als een ploeg me wil, dan kom ik. Zelfs met jeugd wil ik werken. Weet je, het enige wat me pijn heeft gedaan, is de kritiek die ik in België kreeg. Op het WK in Frankrijk liep het niet. De kwalificaties waren super, de matchen tegen ­Turkije met Emile Mpenza aan mijn zijde. Op de wereldbeker liep het gewoon niet. Misschien door de emoties: het was mijn eerste WK."

JOUW MENING TELT:
Moet een Belgische club hem een kans geven?

Meest recent

Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Via de officiële kanalen maakten ...

2
2
KV Mechelen maakt opvallende transfer wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

14
14
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

48
48
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

145
145
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

97
97
'Renard slaat toe: Anderlecht heeft toptarget te pakken'

Terwijl het ook elders wemelt van de geruchten is het vooral bij RSC Anderlecht bijzonder druk in de ...

521
521
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

445
445
Engeland zet tornooi op het spel: Expert woest na bizar ritueel

In Slovakije is momenteel het EK voetbal voor spelers onder de 21 jaar bezig. Engeland is ...

52
52
‘Standard-fans bedrogen: pijnlijke realiteit onthuld'

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk begonnen na 777 Partners. De club hoopt de weg naar de ...

692
692
‘Supporters lachen Dessers keihard uit na vreemde transfer’

Cyriel Dessers speelde in het verleden bij KRC Genk, maar sinds 2023 staat de Nigeriaanse Belg onder ...

273
273
OHL haalt snoeihard uit: “Niemand staat boven de club!”

Oud-Heverlee Leuven heeft met David Hubert een nieuwe hoofdtrainer. Chris Coleman werd ...

113
113
Grote ogen en open monden: Wesley Sonck verrast iedereen

Wesley Sonck is naast analist ook een showbeest pur sang. De Ninovieter dook al op in een aantal ...

137
137
Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

De jeugdopleiding van Club Brugge heeft de afgelopen jaren een enorme opmars meegemaakt. Voor het ...

442
442
Witsel naar Standard? 'Exacte situatie aan het licht'

De terugkeer van Axel Witsel werd toegejuicht door de supporters van Standard. De middenvelder brak ...

498
498
Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

411
411
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

191
191
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

331
331
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

125
125
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

53
53
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

573
573
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

224
224
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

510
510
Leko vloekt op Hubert: OHL berooft Charleroi

Verschillende Belgische clubs zijn van hoofdtrainer veranderd. Bij KAA Gent werd Ivan Leko ...

203
203
Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

393
393
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

194
194

Meer sportnieuws