Gangmaker verkoop RSCA aangeduid: "Hij overtuigde Vanden Stock"

door
Gangmaker verkoop RSCA aangeduid:

Bij Anderlecht zitten ze deze transferperiode met de handen gebonden, doordat de club vorige maand verkocht werd aan Marc Coucke en die pas vanaf maart zijn intrede maakt. Voor die ongelukkige timing moest het clubbestuur de voorbije weken al heel wat kritiek slikken. Nu is de grote gangmaker in het dossier ook aangewezen.


Volgens Het Nieuwsblad was het Philippe Collin die de bal aan het rollen bracht. "De 71-jarige Collin komt die dagen op krachten na een zware hartoperatie en panikeert even. Hij realiseert zich dat het leven plots voorbij kan zijn. En liever dan Anderlecht-aandelen, laat Collin zijn nageslacht toch centen na. Wat hem betreft, wordt RSCA zo snel mogelijk verkocht", schrijft de krant.

"
Philippe Collin begint in te praten op zijn neef en doet de minzame Vanden Stock, met wie hij altijd een sterke band had, twijfelen. Roger Vanden Stock raakt langzaam maar zeker overtuigd en gaat akkoord om Anderlecht te verkopen na het seizoen 2017-2018. In juni dus, want dan kan de overgang geleidelijk verlopen. De zoektocht naar kandidaten wordt opgestart. Alleen is Collin met al zijn dossierkennis zeer goed op de hoogte van de meerwaarde­belasting die vanaf 1 januari 2018 ingaat. Daardoor zouden kleinere aandeelhouders - met minder dan 10 procent in portefeuille - fiscaal veel meer moeten afstaan als ze Anderlecht pas midden 2018 verkopen. In het belang van de kleintjes wil Collin graag vroeger verkopen, ook als dat aan de agressieve Paul Gheysens van Ghelamco is of aan de Rus Usmanov."

LEES OOK: 'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

Hadden ze tot na het seizoen moeten wachten om de club te verkopen?

Meest recent

Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

51
51
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

30
30
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

228
228
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

350
350
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

54
54
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

36
36
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

28
28
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

245
245
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

340
340
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

203
203
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

74
74
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

59
59
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

322
322
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

187
187
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

288
288
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

187
187
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

122
122
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

184
184
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

104
104
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

219
219
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

139
139
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

120
120
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

172
172

Meer sportnieuws