Gangmaker verkoop RSCA aangeduid: "Hij overtuigde Vanden Stock"

door
Gangmaker verkoop RSCA aangeduid:

Bij Anderlecht zitten ze deze transferperiode met de handen gebonden, doordat de club vorige maand verkocht werd aan Marc Coucke en die pas vanaf maart zijn intrede maakt. Voor die ongelukkige timing moest het clubbestuur de voorbije weken al heel wat kritiek slikken. Nu is de grote gangmaker in het dossier ook aangewezen.


Volgens Het Nieuwsblad was het Philippe Collin die de bal aan het rollen bracht. "De 71-jarige Collin komt die dagen op krachten na een zware hartoperatie en panikeert even. Hij realiseert zich dat het leven plots voorbij kan zijn. En liever dan Anderlecht-aandelen, laat Collin zijn nageslacht toch centen na. Wat hem betreft, wordt RSCA zo snel mogelijk verkocht", schrijft de krant.

"
Philippe Collin begint in te praten op zijn neef en doet de minzame Vanden Stock, met wie hij altijd een sterke band had, twijfelen. Roger Vanden Stock raakt langzaam maar zeker overtuigd en gaat akkoord om Anderlecht te verkopen na het seizoen 2017-2018. In juni dus, want dan kan de overgang geleidelijk verlopen. De zoektocht naar kandidaten wordt opgestart. Alleen is Collin met al zijn dossierkennis zeer goed op de hoogte van de meerwaarde­belasting die vanaf 1 januari 2018 ingaat. Daardoor zouden kleinere aandeelhouders - met minder dan 10 procent in portefeuille - fiscaal veel meer moeten afstaan als ze Anderlecht pas midden 2018 verkopen. In het belang van de kleintjes wil Collin graag vroeger verkopen, ook als dat aan de agressieve Paul Gheysens van Ghelamco is of aan de Rus Usmanov."

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Hadden ze tot na het seizoen moeten wachten om de club te verkopen?

Meest recent

JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

23
23
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

65
65
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

475
475
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

49
49
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

45
45
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

64
64
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

251
251
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

270
270
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

358
358
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

483
483
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

186
186
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

243
243
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

436
436
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

355
355
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

264
264
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

230
230
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

248
248
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

121
121
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

399
399
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

499
499
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

367
367
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

121
121
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

676
676
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

33
33

Meer sportnieuws