Wie kampioen ging worden in de Premier League leek al langer vast te staan, maar vrijdagavond kan Chelsea FC ook mathematisch zekerheid krijgen over de Engelse titel. Winst op het veld van West Bromwich is voldoende om de champagne te ontkurken. En die zal ook voor de boekhouders van de spelers goed smaken.
The Times onthulde namelijk dat de spelers een bonus van zo'n 5 miljoen pond, iets minder dan 6 miljoen pond, onder mekaar mogen verdelen indien de titel een feit is. Deze bonus zal verdeeld worden op basis van het aantal speelminuten. Sterkhouders als Cahill, Courtois en Azpilicueta, die zelden een minuut misten, mogen zich dus aan serieuze som verwachten.
Batshuayi, Begovic en andere Terry's kwamen in de Premier League zelden in actie, maar ook zij zouden nog een mooi deel ontvangen omdat coach Antonio Conte in totaal slechts 23 spelers gebruikte in de Premier League. Tot slot wordt er slordige 600.000 euro aan de kant gehouden om te verdelen onder de selectiespelers die niet gebruikt werden of niet meereisden naar de uitwedstrijden. Zelfs Charly Musonda Jr kan zich nog een (erg) klein deeltje van de bonus ontvangen.
LEES OOK:
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek