We mogen komende zomer heel wat nieuwe gezichten verwachten bij Anderlecht en mogelijk wordt Carlos Embalo daar één van. Anderlecht zou een bod van 1,5 miljoen euro voorbereiden op de flankspeler van Palermo.
Die nieuwe gezichten moeten enkele oudgedienden vervangen, zoals Matias Suarez. De Argentijn nam al afscheid van het Anderlecht-publiek. Paars-Wit wil nog 1,5 miljoen euro vangen voor de aanvaller. Voor Dennis Praet zou er eerstdaags een bod van Sevilla verwacht mogen worden.
Ook Ibrahima Conté vertrekt allicht. De Guineeër zou dicht bij Oostende staan, maar heeft ook aanbiedingen op zak uit de Serie A en de Championship. Naar die laatste competitie vertrekt mogelijk ook Standard-doelman Guillaume Hubert.
Bij Club Brugge is de hamvraag waar de toekomst van Michel Preud’homme ligt. Bordeaux is alvast niet het antwoord op die vraag. De onderhandelingen tussen de trainer en de Franse club zouden afgesprongen zijn.
Verder is het nog afwachten hoeveel spelers er de titel zullen verzilveren. Thomas Meunier lijkt de meest waarschijnlijke vertrekker. Spartak Moskou zou alvast interesse tonen. De verhuurde Nicolas Castillo gaf aan een transfer naar Cruz Azul wel te zien zitten. Lior Refaelov blijft wel sowieso, want hij tekende een nieuw contract tot 2019.
In de schaduw verlaat Yannick Reuten Club alvast. De 21-jarige middenvelder zou naar Cercle Brugge trekken, waar hij kersverse trainer Yannick Euvrard tegenkomt. De twee werkten na Nieuwjaar samen bij ASV Geel.
Club wil zich uiteraard ook nog versterken en de voorbije weken werd het al meermaals gelinkt aan Laurent Jans en Thibault Moulin. De komst van de twee spelers van Waasland-Beveren ligt volgens Vincent Mannaert op dit moment wel moeilijk.
AA Gent had gehoopt Adam Marusic aan te kunnen trekken, maar de Buffalo’s komen van een kale reis thuis. De Montenegrijn verkiest zelf een overstap naar KV Oostende. Dat zal er wel eerst uit moeten komen met KV Kortrijk, dat niet van plan is zijn sterkhouder voor een appel en een ei te laten gaan. Marusic zou sowieso meer dan één miljoen euro moeten kosten.
KRC Genk wil zijn ploeg zoveel mogelijk samenhouden. Eén sterkhouder vertrekt wellicht wel. Technisch directeur De Condé gaf aan dat Christian Kabasele een nieuwe uitdaging wil aangaan. Met Shakhtar Donetsk wordt er gepraat over een langer verblijf van Ruslan Malinovskyi.
Voor Anele, Cavric, Okriashvili, Cissé, Masika, Muzaqi, Polizzi en Ciranni, die vorig seizoen uitgeleend werden, is er geen toekomst meer weggelegd in de Cristal Arena. Polizzi zou kunnen tekenen bij MVV.
Ook Brian Hamalainen verlaat de Limburgers al sowieso. Zijn aflopend contract wordt niet verlengd. Mogelijk wordt Antwerp, dat nog een nieuwe linksachter zoekt, zijn bestemming. Spits Michaël Lallemand zou voor één jaar gehuurd worden van KV Kortrijk.
Nog bij de Kerels is er geen contact met Standard over Maxime Chanot, die wel aanbiedingen heeft van QPR en Cardiff. Trainer Patrick De Wilde zou na nog geen twee maanden alweer vertrokken zijn.
Westerlo zoekt nog een vervanger voor Gounongbe en mogelijk wordt dat Maecky Ngombo. De jonge spits is einde contract bij Roda JC, maar kan daar wel nog bijtekenen. Ook Waasland-Beveren aast op de belofte-international.
Voor Tom De Sutter lijkt een terugkeer naar België na zijn mislukt avontuur bij Bursaspor alsmaar waarschijnlijker. Na KV Kortrijk zou nu ook Lokeren interesse tonen in de spits.
KV Mechelen zoekt dan weer een nieuwe doelman en in hun zoektocht polste het ook eens bij Wouter Biebauw. Hij mag KV Oostende echter niet verlaten en keert dus niet terug Achter de Kazerne.
BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku deze zomer een toptransfer maakt. De clubs staan in de rij, maar bronnen dichtbij de Rode Duivel zouden aangegeven hebben dat hij een terugkeer naar Chelsea verkiest.
Daardoor lijkt Napoli wel naast de spits te grijpen en dus moeten ze daar overschakelen op plan B. Ook dat is Belgisch, want Christian Benteke zou het alternatief zijn voor de Napolitanen.
Chelsea zien mogelijk wel een speler vertrekken naar het Manchester United van Jose Mourinho. Die zou namelijk graag Nemanja Matic meenemen naar Old Trafford. De Servische middenvelder zou zo’n 32 miljoen euro moeten kosten. Ook Karim Benzema zou bovenaan het lijstje van Mourinho staan.
Simon Mignolet krijgt serieuze concurrentie bij Liverpool. Het rondde immers dinsdag de komst van Loris Karius af. De Duitse belofte-international komt over van Mainz.
FC Barcelona neemt na het seizoen afscheid van Sandro Ramirez. De aanvaller komt niet veel aan spelen toe en mag transfervrij vertrekken. De club doet dat uit erkentelijkheid omdat de jongeling vorige zomer enkele aanbiedingen naast zich neerlegde omdat Barcelona door zijn transferverbod geen vervanger kon halen.LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan
Jannick Lanckriet