Zowel
Club Brugge als RSC
Anderlecht slaagden er zondagavond in om hun wedstrijd met een gunstig resultaat af te werken. Beide ploegen blijven zo in het spoor van Cercle Brugge, dat nu één en twee punten voorsprong heeft op haar eerste twee achtervolgers.
KV Mechelen - Club Brugge
De bezoekers zetten
Malinwa al na vier minuten op achterstand. Carl Hoefkens trof aan de eerste paal raak na een corner van Vadis Odjidja. Als reactie hierop kwam er een kopbal van Kevin Vandenbergh. Tevergeefs trof deze het doelhout.
Daarna was er lang niets te beleven in het Mechelse
Achter de Kazerne. De slordigheden van beiden ploegen stapelden zich dan ook op. Joseph Akpala doorbrak de ban en scoorde met een kopbal aan de eerste paal. Nadat Club-speler Tom Høgli zijn eigen doelman verschalkte, bleef het nog even knikkebenen voor de bezoekers. Toch kwam de gelijkmaker er niet.
Scoreverloop:
0-1 (04') Carl Hoefkens
0-2 (54') Joseph Akpala
1-2 (83') Tom Høgli (Eigen doelpunt)
RSC Anderlecht - KV Kortrijk
Anderlecht kon na een twee op zes nog eens winnen. Net binnen het openingskwartier bedankte Milan Jovanovic ploegmaat MatÃas Suárez door diens voorzet binnen te leggen. Na dit doelpunt bleef de thuisploeg doordrukken, maar dankzij KV Kortrijk-doelman Kristof Van Hout bleef een tweede doelpunt voorlopig uit. De bezoekers probeerden enkele counters te versturen, maar dit liep zelden op iets uit.
Na rust was het weer aan de thuisploeg. Een kopbal van Suarez trof net niet raak. Aan de overkant behoedde Proto, na een counter, de thuisploeg van een tegendoelpunt. Het tweede doelpunt viel er uiteindelijk toch. Guillaume Gillet bezorgde via een stilstaande fase zijn club de zekerheid en de drie punten. Hierna hield
Paars-wit de voet van het gaspedaal. Kortrijk kon, op een poging van Brecht Dejaeghere na, geen gevaar meer brengen en vertrok het lege handen terug naar West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
1-0 (13') Milan Jovanovic
2-0 (53') Gillaume Gillet