RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij Excelsior. Hij speelde geen minuut in Brussel. Een paar weken geleden trok hij naar Sparta Rotterdam. De Nederlander sprak over zijn periode in het Lotto Park.
Hatenboer kwam naar Anderlecht in de winter en had toen een goed gesprek met David Hubert. Olivier Renard zette die echter op straat en pakte uit met de komst van Besnik Hasi. Die zag het helemaal niet zitten in Hatenboer. Nadien kon hij zich ook niet in de kijker spelen van Vitor Bruno.
LEES OOK: 'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'
Hazard was de beste"Natuurlijk, het is heel anders gelopen dan ik verwacht had en wat ik geschetst kreeg van tevoren. Ik zou genoeg minuten gaan maken. Maar de trainer was vier weken later ontslagen… Daar heb ik van geleerd. Gewoon tekenen in de zomer", aldus Hatenboer aan Voetbal International.
Toch leerde hij naar eigen zeggen veel bij Anderlecht. "Ik dacht op dat moment: ik moet mijn kans pakken. Zoveel clubs zitten er achter je aan en mocht je je enkel breken… Verder heb ik er heel veel van geleerd. Je traint op hoog niveau met allemaal internationals."
Veel geleerd bij Anderlecht
Eén speler maakte veel indruk. "De beste was Thorgan Hazard, als hij er zin in had. Met de nadruk op dat. Op de training had hij er niet altijd zin in. Maar als dat wel zo was, was het een schitterende speler om naar te kijken. In zijn passing, in zijn acties", zegt Hatenboer.
Hazard was vorig jaar met afstand de meest bepalende speler van Anderlecht met 15 goals en 11 assists. Toch kreeg hij veel kritiek. Zonder Hazard had RSCA wellicht geen Europees ticket gehaald. Hij trok transfervrij naar RC Lens, waar hij tot op heden twee keer mocht invallen en één keer mocht starten.
Claudio Reulens