Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze uiteindelijk toch hun meerdere erkennen in Spanje: 2-1. Ondanks de uitschakeling wordt behoorlijk positief gereageerd in de internationale media.
Voor aanvang van het toernooi zou men allicht getekend hebben voor een plek in de kwartfinale. En gezien het afgelegde parcours mogen de Duivels ook spreken van een geslaagd toernooi. Bovendien etaleerde Spanje nog eens hoeveel kwaliteit in de selectie zit. Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hun halve finale van aanstaande dinsdag tegen superfavoriet Frankrijk.
Toch had ook België daar kunnen staan. De troepen van bondscoach Rudi Garcia lagen lange tijd onder, maar kwamen na de openingstreffer snel weer langszij. En in de tweede helft hielden ze goed gelijke tred met La Roja. Verlengingen leken zelfs in de maak, tot de ingevallen Senne Lammens een onfortuinlijke blunder maakte en de onvermijdelijke Mikel Merino er 2-1 van maakte.
LEES OOK: Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens
Volle laag voor LammensEen erg zuur, maar ook niet onverdiend resultaat. "Joker Merino slaat weer toe: Spanje stoot door naar halve finales tegen België", stelt het Duitse Kicker. "Spanje zal het nu tegen topfavoriet Frankrijk opnemen. België moet naar huis na wat, uiteindelijk, een goed WK was."De beste ploeg, met de meeste kansen en het meeste balbezit, won. Maar de wedstrijd werd beslist door een flinke dosis pech. En dat is een bittere pil voor Garcia en zijn manschappen, die goed weerstand boden", aldus het Franse L'Equipe.
Met die pech wijst men uiteraard naar de fout van Lammens, die ook in andere landen druk wordt besproken. "Spanje dankt gegrabbel van Courtois-vervanger Lammens in WK-zege op België", kopt het Nederlandse Voetbal International. "Lammens' fout betekent het einde van België's Gouden Generatie", ziet het Engelse BBC verschillende oudgedienden al afzwaaien. "Toen Lammens de gigantische schoenen van Courtois moest vullen, maakte hij een cruciale fout", aldus het Amerikaanse Fox Sports.
Kudos voor De Ketelaere
Een rampmatch voor Lammens dus. Maar bepaalde Duivels scoorden ook goede punten. Doelpuntenmaker Charles De Ketelaere bijvoorbeeld. "De timing van Castagne's cross was perfect, maar zijn kopbal was magnifiek. Tegen de VS scoorde hij ook al twee keer", stelt het Italiaanse Gazzetta dello Sport. "Met een harde kopbal waarmee hij Cubarsi kon aftroeven, maakte De Ketelaere een einde aan een historische reeks die liep van Qatar tot Los Angeles. Hij is de eerste die Unai Simon na 650 minuten kan kloppen op een WK", aldus het Spaanse Marca.
Kobe K