'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

door
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent vindt de afschaffing van de Play-Offs een slecht idee en heeft de Belgische top uitgenodigd om te praten over een mogelijk nieuw format.

Baro laat de G8: Union, Club Brugge, Anderlecht, Antwerp, KRC Genk, KAA Gent, Standard, Charleroi, naar zijn kantoren in Planet Group komen om te praten over de competitiehervorming. Baro vindt de Play-Offs té waardevol om af te schaffen. 

LEES OOK: KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

Bom onder format

KAA Gent en Baro willen de competitiehervorming laten schrappen en er is ook kritiek op de manier waarop alles tot stand is gekomen. ‘Een koehandel van stemmen, waarbij het format gekoppeld werd aan de verankering van de U23-teams van vier topclubs in tweede klasse’, klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

De tweedeklassers Lokeren-Temse, Seraing en Francs Borains legden al een klacht neer, maar KAA Gent voegt zich daar aldus bij. Bij het BMA en BAS ligt al een klacht op tafel over de verankering van de U23-teams. “Dat quotum is er gekomen in een pakket van beslissingen die heel duidelijk als één en ondeelbaar genomen zijn”, aldus Baro.

Kaarten liggen anders

Naar verluidt liggen de kaarten bij de G8 anders dan in februari. “Wij zijn er dus honderd procent zeker van dat als het quotum sneuvelt, ook het format moet sneuvelen en dat we de klok moeten terugdraaien naar het moment van de stemming", aldus Baro. Zo was Wouter Vandenhaute een grote voorstander van de afschaffing van de Play-Offs.

Vandenhaute is inmiddels weggestemd bij Anderlecht en Baro hoopt de G8 te overtuigen om de competitiehervorming alsnog af te schaffen. Anderlecht zou inmiddels al zijn kar hebben gekeerd. ‘De huidige top van paars-wit zou nu net een voorkeur hebben voor Play-Offs’, klinkt het.

Denk jij dat de competitiehervorming zal worden teruggedraaid?

Meest recent

Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

2
2
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

33
33
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

38
38
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

126
126
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

50
50
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

170
170
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

98
98
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

93
93
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

223
223
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

213
213
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

137
137
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

70
70
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

171
171
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

54
54
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

59
59
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

234
234
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

378
378
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

130
130
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

245
245
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

98
98
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

150
150
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

182
182
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

68
68
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

301
301
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

184
184

Meer sportnieuws