Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

door
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat kan intern voor vonken zorgen. De spits (21) past perfect in de Bundesliga-stijl, maar bij Blauw-Zwart ligt hij vast tot 2028 en is hij sportief belangrijk. Club zal alleen praten bij échte zotte prijzen, waardoor een snelle winterdeal allesbehalve evident is. Kiest Vermant voor een gedurfde sprong nu, of schuift de transfer door naar de zomer?

LEES OOK: Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Stuttgart ruikt zijn kans, Club houdt de adem in

Er zijn geruchten die vanzelfsprekend lijken. Romeo Vermant (21) is geboren in Gelsenkirchen, toen vader Sven een bepalende speler bij Schalke 04 was. Duitsland en de Bundesliga bepaalden duidelijk de kinderjaren van Romeo.

Dat precies VfB Stuttgart nu opduikt als vermeende geïnteresseerde club, voelt daarom niet alleen logisch door zijn sportieve prestaties, maar ook cultureel. En toch: wie denkt dat Club Brugge zomaar de poort openzet, onderschat de machtspositie van blauw-zwart.

Sportief klopt de puzzel opvallend goed. Stuttgart onder Sebastian Hoeneß speelt hoog, agressief en verticaal: pressing, loopvermogen, en combineren tussen de linies. Het systeem vraagt voorin een hardwerkende 9/10 die de eerste pressing inzet, diepte zoekt zodra de bal veroverd is, en in kleine ruimtes mee durft voetballen.

Precies dat is het profiel van Vermant. Zijn waarde zit minder in showmomenten dan in intensiteit en doelgerichtheid: slimme looplijnen, timing in de zestien, en altijd vooruit denken. Bovendien staat de technische staff van Stuttgart er bekend om jonge aanvallers beter te maken.

Een Duitse ziel in een Belgisch shirt

Die link met de Bundesliga is bovendien meer dan romantiek. Een jongen die in Duitsland geboren is, met een vader die er jaren zélf voetbalde, kent de taal, het tempo en de tribunes. Voor sommige spelers is Duitsland een cultuurschok; voor Vermant zou het eerder aanvoelen als thuiskomen.

Voeg daar ook zijn ambitie aan toe: hij heeft nooit verborgen dat hij ooit een stap naar een topcompetitie wil zetten. Maar een contract tot 2028, die pas vorige zomer beklonken werd, betekent dat Club Brugge absoluut geen nood heeft om hem te verkopen. Ook is Vermant de eerste spits van Blauw-Zwart.

Integendeel: Brugge heeft er alle baat bij om Vermant’s sportieve piek en economische piek dichter bij elkaar te brengen. Onder €8 miljoen zouden de gesprekken wellicht niet eens beginnen. Denk eerder aan €12–20 miljoen, aangevuld met prestatiegerichte clausules. Club is in dit dossier de verkoper die tijd heeft — en tijd is geld.

Wie knippert eerst: Club of Stuttgart?

“Wil hij zelf?” is eigenlijk de verkeerde vraag; het antwoord is voorspelbaar. De Bundesliga past perfect bij Vermant de speler én bij de mens achter de speler. Anderzijds is een abrupte wintertransfer altijd een groter risico in een team dat draait in vergelijking een ‘trage’ zomertransfer, met een volle voorbereiding en ingeslepen automatismen.

Als Stuttgart écht doorzet, wordt dit een dossier over hoe ver de Duitse subtopper wil gaan. En als Club de deur dicht houdt, is dat geen gebrek aan ambitie, maar een signaal dat ze de toekomst mét Vermant belangrijker vinden dan een snelle miljoenentransfer. In beide scenario’s wint de speler: óf hij wordt het gezicht van een volgende Brugse titeljacht, óf hij maakt — met de juiste timing — de sprong naar een competitie die hij eigenlijk al van thuis uit kent.

Wat moet Club Brugge doen met Romeo Vermant?

Meest recent

Vandenbempt ziet enorme boost: "Verhaeghe glimde van trots"

Club Brugge gaat deze week over de tongen in heel Europa. Het leverde woensdagavond immers een zeer ...

14
14
Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Er is bij AA Gent beterschap ten opzichte van vorig seizoen, maar om zich in de strijd om te prijzen ...

30
30
Opvallend: Belgisch toptalent geeft op zijn 26ste al de brui

Het lijkt erop dat er nog heel wat talent zit aan te komen in het Belgische voetbal, maar het blijft ...

35
35
Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

26
26
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

10
10
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

379
379
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

114
114
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

238
238
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

189
189
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

345
345
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

128
128
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

51
51
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

141
141
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

483
483
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

173
173
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

186
186
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

55
55
Seys maakt zijn rapport op na examen tegen Yamal

Club Brugge heeft woensdagavond indruk gemaakt door in de Champions League FC Barcelona in bedwang ...

149
149
Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

91
91
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

535
535
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

380
380
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

375
375
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

144
144
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

608
608

Meer sportnieuws