VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

door
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd door de videoref afgekeurd. De meningen zijn verdeeld, maar nu velde ex-VAR Tim Pots een duidelijk oordeel tegenover Het Laatste Nieuws.

Vermant snoepte de bal af van doelman Szczesny, maar de aanvaller raakte de doelman van Barça lichtjes. Dat was voldoende voor de VAR en ref Anthony Taylor om het doelpunt af te keuren. Pots gaf zijn klare mening.

LEES OOK: Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Wild inkomen

Pots analyseerde de fase. “Er wordt altijd gekeken naar het veroveren van de bal. En of dat correct gebeurd is - bij fases op het middenveld is dat ook zo. Bij het veroveren raakt Vermant geen bal, maar het linkerbeen van de doelman. Het is dus een overtreding.”

Volgens Pots raakte Vermant geen bal. “Had Vermant de bal gespeeld bij zijn tackle, dan was de VAR niet tussengekomen. Eerst de bal en dan de man, dat hadden ze misschien nog getolereerd. Het probleem is dat hij wild inkomt, de bal wil blokkeren en die niet raakt. En vervolgens wel de doelman raakt.”

Bij ons wel

Volgens Pots wordt dat in België nog wel eens door de vingers gezien. “Bij ons zou zoiets nog kunnen passeren. Omdat er soms maar vijf of zes camera’s aanwezig zijn. Niet in de Champions League, waar de beelden uitstekend zijn. Er zijn veel meer high speed camera’s. De herhalingsbeelden in slow motion zijn nog steeds haarscherp.”

Wel geeft de voormalige VAR-verantwoordelijke toe dat de doelman van Barça snel gaat liggen. “Het klopt dat de keeper snel ging liggen om de overtreding te accentueren. Szczesny zag wat er ging gebeuren. Maar goed, de overtreding was er wel.”

Vond jij het contact van Vermant te licht om de goal af te keuren?

Meest recent

Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

64
64
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

121
121
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

130
130
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

389
389
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

85
85
Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Club Brugge zorgde voor een enorme stunt in de Champions League door 3-3 gelijk te spelen tegen FC ...

246
246
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan ...

78
78
Henry met tirade over Barça: "Alle respect voor Club..."

Club Brugge heeft woensdag voor het meest spraakmakende resultaat van de avond in de Champions ...

119
119
'Anderlecht neemt beslissing over terugkeer Duranville'

Anderlecht was in de zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt de kans groot ...

238
238
'Lucas Stassin in januari naar Premier League'

De voorbije maanden werd Lucas Stassin nadrukkelijk naar voor geschoven als een potentiële Rode ...

69
69
Eén dissonant in geweldige Club-Barça: "Geen goede score"

Club Brugge gaat over de tongen in Europa, want het zorgde voor een spectaculaire avond tegen FC ...

364
364
Selectie Rode Duivels: 3 enorme verrassingen op komst?

Binnenkort moeten de Rode Duivels hun WK-ticket definitief over de streep zien te trekken. Daarvoor ...

237
237
Mechele onder de indruk: "Dat zie je niet in België"

Club Brugge had het defensief zeker niet makkelijk tegen FC Barcelona. Het speelde zeker niet slecht ...

253
253
Fink met verrassende uitspraak: “Sterker dan de Serie A"

KRC Genk speelt vanavond tegen Sporting Braga. Dat is een pittige tegenstander en de Limburgers gaan ...

67
67
Van Basten ontploft na duel Club Brugge: “Schandalig!”

Club Brugge speelde een bijzonder goede partij tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart juichte nog eens twee ...

1048
1048
Luis Oliveira is terug: Belgische ex-topspits opnieuw coach

De jonge garde onder jullie zal Luis Oliveira wellicht niet kennen. Hij was pakweg dertig jaar ...

80
80
‘Antwerp davert: ex-Club Brugge coach staat al klaar’

Antwerp wankelt en de druk op Stef Wils piekt. De vijf trainers die in juni nog op de shortlist ...

1630
1630
Yamal reageert op Brugs gefluit, Flick vol lof over Club

FC Barcelona speelde 3-3 op het veld van Club Brugge. Dat was alles bij elkaar een verdiende ...

785
785
Croonen zet puntjes op de i over geruchten Fink

KRC Genk is de laatste weken weer beter bezig. De Limburgers leggen goede resultaten neer en over ...

211
211
Club Brugge maakt indruk: Spaanse pers ziet twee uitblinkers

Club Brugge heeft héél veel indruk gemaakt tegen FC Barcelona. De Catalanen zagen af ...

1120
1120
Vanaken geniet nog na: "Pure wereldklasse!"

Hans Vanaken was enorm goed tegen FC Barcelona. De beste middenvelder op het veld en dat wil ...

321
321
Hayen na wonderbaarlijke avond: "Zij waren indrukwekkend"

Club Brugge speelde een ijzersterke partij tegen FC Barcelona. De 3-3 was een juiste uitslag, beide ...

296
296
Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

233
233

Meer sportnieuws