Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

door
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park kijken de rivalen elkaar in de ogen. In een interview met Le Soir deelde Anderlecht-verdediger Marco Kana een ferme sneer uit aan Club Brugge.

Club Brugge heeft net een magische Champions League-avond in het Jan Breydelstadion achter de rug tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart staat in de competitie op een tweede plek terwijl Anderlecht derde staat. Een regelrechte topper wacht.

LEES OOK: Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Anderlecht nummer 1

Kana sprak over de rivalenstrijd tegen Club Brugge. "Tegen Brugge zijn het altijd grote wedstrijden. We willen gewoon winnen op zondag, want ik weet dat onze laatste cijfers in de toppers niet goed zijn. Sterker nog, ik heb Club maar één keer verslagen sinds ik een prof ben... maar dat was met Kortrijk.” 

De verdediger wil Club van de troon stoten. “Nu wil ik hetzelfde doen met Sporting. Tegen Brugge is de rivaliteit recenter, vooral omdat, en ik heb geen moeite om het te erkennen, Club doet het uitzonderlijk in België en Europa. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat Sporting de nummer 1 club van België blijft.”

Steek aan Club Brugge

Kana deelde ook een steekje uit aan Club Brugge. “Als ik het over nr. 1 heb, dan heb ik het over geschiedenis. Met 34 titels en 9 Belgische Bekers blijven we de grootste Belgische club. In de afgelopen jaren hebben we niet aan de verwachtingen voldaan.”

Anderlecht wil weer naar de top van het Belgische voetbal. “We moeten we onze inspanningen verdubbelen om weer te worden wat we waren. We willen een nieuw verhaal opbouwen: dat van het heden, plus dat van het verleden. "

Is Anderlecht nog steeds de grootste club in België?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

36
36
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

21
21
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

63
63
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

97
97
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

278
278
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

272
272
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

182
182
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

211
211
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

190
190
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

113
113
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

128
128
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

448
448
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

385
385
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

432
432
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

817
817
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

436
436
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws