Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

58 stemmen
Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

Op de eerste Major van het jaar in de dartswereld heeft Luke Humphries revanche genomen na een mislukt WK. De nummer één van de wereld klopte in een waanzinnige finale de killer van Dimitri Van den Bergh.

Domper voor De Decker

De Winmau World Masters is eigenlijk de opvolger van de Masters, een niet-rankingtornooi waaraan tot vorig seizoen slechts 24 spelers mochten meedoen. Opmerkelijk is dat er gespeeld wordt via setsysteem, waarbij er slechts 2 legs per set moeten gewonnen worden.

Vanaf dit seizoen volgde ook een uitbreiding naar 32 deelnemers, naast 24 geplaatste spelers waren er ook 8 qualifiers, waaronder onze landgenoot Andy Baetens. Die vervoegde de reeds geplaatste Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh. Dit jaar telt de Major wel mee voor de ranking.

Baetens pakte 5000 euro prijzengeld mee maar verloor wel zwaar van wereldkampioen Luke Littler. Ondanks een gemiddelde van 95 moest The Beast met 3-0 de duimen leggen tegen The Nuke. En ook Mike De Decker ging meteen onderuit, met 3-2 tegen James Wade.

Waanzinnig spektakel van The Dreammaker

Aan Dimitri Van den Bergh om de Belgische eer hoog te houden in Engeland en dat deed hij met verve. The Dreammaker kwam op met een nieuwe song (Work hard, play hard) en zette Gary Anderson een hak in ronde één. Na verlies in de eerste set volgde een impressionante 3-1 zege, dit met een gemiddelde van 102 (!). 

En Van den Bergh toonde gisterenavond helemaal dat hij in bloedvorm zit. Onze landgenoot zag een vroege voorsprong tegen Michael van Gerwen (1-2) nog omgezet in een achterstand (3-2). Nadien vocht hij echter knap terug met deze waanzinnige 9-darter tussendoor:

Het was het startsein voor een kleine remontada, The Dreammaker pakte set 6 en 7 en won uiteindelijk met 4-3 van zijn zwarte beest. In de kwartfinale werkte Van den Bergh zich vervolgens voorbij Nathan Aspinall. Moegestreden ging hij in de halve finale onderuit tegen Jonny Clayton.

Cool Hand Luke heeft stalen zenuwen

De World Masters werden uiteindelijk een prooi voor de nummer één van de wereld: Luke Humphries. In de finale leek hij bij 5-2 gewonnen spel te hebben, The Ferret vocht echter terug tot 5-5. In een partij met wisselende kansen hield Humphries de zenuwen het beste onder controle, hij zegevierde met 6-5 en pakte de eerste Major van dit jaar.

Wie is onze beste Belg op de tour?

Meest recent

Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

0
0
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

31
31
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

52
52
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

155
155
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

39
39
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

26
26
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

434
434
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

175
175
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

309
309
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

585
585
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

210
210
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

358
358
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

368
368
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

48
48
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

36
36
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

109
109
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

132
132
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

113
113
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

151
151
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

554
554
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

390
390
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

92
92
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

52
52
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

408
408

Meer sportnieuws