Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

door
Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

Op de eerste Major van het jaar in de dartswereld heeft Luke Humphries revanche genomen na een mislukt WK. De nummer één van de wereld klopte in een waanzinnige finale de killer van Dimitri Van den Bergh.

LEES OOK: Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Domper voor De Decker

De Winmau World Masters is eigenlijk de opvolger van de Masters, een niet-rankingtornooi waaraan tot vorig seizoen slechts 24 spelers mochten meedoen. Opmerkelijk is dat er gespeeld wordt via setsysteem, waarbij er slechts 2 legs per set moeten gewonnen worden.

Vanaf dit seizoen volgde ook een uitbreiding naar 32 deelnemers, naast 24 geplaatste spelers waren er ook 8 qualifiers, waaronder onze landgenoot Andy Baetens. Die vervoegde de reeds geplaatste Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh. Dit jaar telt de Major wel mee voor de ranking.

Baetens pakte 5000 euro prijzengeld mee maar verloor wel zwaar van wereldkampioen Luke Littler. Ondanks een gemiddelde van 95 moest The Beast met 3-0 de duimen leggen tegen The Nuke. En ook Mike De Decker ging meteen onderuit, met 3-2 tegen James Wade.

Waanzinnig spektakel van The Dreammaker

Aan Dimitri Van den Bergh om de Belgische eer hoog te houden in Engeland en dat deed hij met verve. The Dreammaker kwam op met een nieuwe song (Work hard, play hard) en zette Gary Anderson een hak in ronde één. Na verlies in de eerste set volgde een impressionante 3-1 zege, dit met een gemiddelde van 102 (!). 

En Van den Bergh toonde gisterenavond helemaal dat hij in bloedvorm zit. Onze landgenoot zag een vroege voorsprong tegen Michael van Gerwen (1-2) nog omgezet in een achterstand (3-2). Nadien vocht hij echter knap terug met deze waanzinnige 9-darter tussendoor:

Het was het startsein voor een kleine remontada, The Dreammaker pakte set 6 en 7 en won uiteindelijk met 4-3 van zijn zwarte beest. In de kwartfinale werkte Van den Bergh zich vervolgens voorbij Nathan Aspinall. Moegestreden ging hij in de halve finale onderuit tegen Jonny Clayton.

Cool Hand Luke heeft stalen zenuwen

De World Masters werden uiteindelijk een prooi voor de nummer één van de wereld: Luke Humphries. In de finale leek hij bij 5-2 gewonnen spel te hebben, The Ferret vocht echter terug tot 5-5. In een partij met wisselende kansen hield Humphries de zenuwen het beste onder controle, hij zegevierde met 6-5 en pakte de eerste Major van dit jaar.

Wie is onze beste Belg op de tour?

Meest recent

Club Brugge krijgt beetje hoop: "Bayern onklopbaar? Neen"

Bayern München hoopt vanavond zijn twaalfde opeenvolgende zege van het seizoen te boeken. ...

2
2
Union SG likt zijn wonden: "Of dit een tik is?"

Union SG verloor kansloos met 0-4 van Inter. Een oververdiende zege. De Brusselaars botsen in de ...

5
5
Kompany versus Club Brugge: RSCA denkt met weemoed terug

Bayern München - Club Brugge is in België toch vooral Vincent Kompany tegen Blauw-Zwart. ...

51
51
'AS Roma wil Zirkzee of Jupiler Pro League-spits'

Union SG werd de afgelopen jaren compleet leeggeroofd. Al kregen ze daar wel correcte transfersommen ...

24
24
Kompany verklapt: zó denkt Bayern-coach over Vanaken

In de Champions League waagt Club Brugge zich woensdag aan de loodzware verplaatsing op het veld van ...

139
139
'Vaste waarde moet vrezen voor WK-selectie bij Duivels'

Terwijl het clubvoetbal inmiddels weer op volle toeren draait, kan Rudi Garcia zich stilaan buigen ...

102
102
Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken ...

185
185
Emotionele Lang geeft vlammend interview: "Schandalig!"

Wat een erg mooie Champions League-avond had moeten worden, is uitgedraaid op een ware nachtmerrie ...

124
124
Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Hij is een man die niet snel terugdeinst voor risico’s. Miljardair, ondernemer, eigenaar van ...

109
109
Klap na klap: Vermeeren breekt volledig bij Marseille

Zaterdag won Marseille met 6–2 en speelde meer dan een uur tegen tien man, maar Arthur ...

504
504
Hasi in de wolken: enorme meevaller Anderlecht

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

615
615
Totale afgang Napoli: Italianen slachten De Bruyne af

De Champions League heeft dinsdagavond enkele opvallende resultaten opgeleverd. Maar de meest ...

207
207
MacAllister geeft bijzondere verklaring na bizarre handsbal

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

59
59
Bayern vs. Club Brugge: 'Hayen dropt surprise in basiself'

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een loodzware opdracht. Zo gaat de ...

385
385
Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

95
95
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

195
195
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

56
56
Union krijgt nu ook van Inter een stevige pandoering

De Champions League lijkt voor Union stilaan een kalvarietocht te gaan worden. Het kreeg al voor de ...

71
71
Oud-Rangers-Belg vindt nieuwe job bij buitenlandse topclub

De voorbije jaren waren er bij Rangers de nodige Belgen aan de slag, maar zij zijn stilaan allemaal ...

36
36
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk ...

68
68
'Charaï met handen in haar: enorme domper Westerlo'

Westerlo hoopt dit seizoen mee te kunnen strijden voor de top zes, maar deed vorig weekend daarvoor ...

26
26
Bertaccini stuurt boodschap: "Dat is mijn beste rol"

Anderlecht bleef zondag weer ontgoocheld achter na puntenverlies tegen STVV. Daardoor zag het de ...

166
166
Pocognoli velt oordeel over eerste week in Monaco

Woensdag staat Sébastien Pocognoli ook voor zijn vuurdoop bij AS Monaco in de Champions ...

49
49
FC Barcelona demonstreert, Pafos pakt wéér punt

Om 18u45 stonden er al twee duels in de Champions League op het programma. FC Barcelona ontving de ...

90
90
Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Club Brugge moet morgen aan de bak tegen Bayern München. De Duitse topclub is momenteel ...

216
216

Meer sportnieuws