Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

58 stemmen
Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

Op de eerste Major van het jaar in de dartswereld heeft Luke Humphries revanche genomen na een mislukt WK. De nummer één van de wereld klopte in een waanzinnige finale de killer van Dimitri Van den Bergh.

Domper voor De Decker

De Winmau World Masters is eigenlijk de opvolger van de Masters, een niet-rankingtornooi waaraan tot vorig seizoen slechts 24 spelers mochten meedoen. Opmerkelijk is dat er gespeeld wordt via setsysteem, waarbij er slechts 2 legs per set moeten gewonnen worden.

Vanaf dit seizoen volgde ook een uitbreiding naar 32 deelnemers, naast 24 geplaatste spelers waren er ook 8 qualifiers, waaronder onze landgenoot Andy Baetens. Die vervoegde de reeds geplaatste Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh. Dit jaar telt de Major wel mee voor de ranking.

Baetens pakte 5000 euro prijzengeld mee maar verloor wel zwaar van wereldkampioen Luke Littler. Ondanks een gemiddelde van 95 moest The Beast met 3-0 de duimen leggen tegen The Nuke. En ook Mike De Decker ging meteen onderuit, met 3-2 tegen James Wade.

Waanzinnig spektakel van The Dreammaker

Aan Dimitri Van den Bergh om de Belgische eer hoog te houden in Engeland en dat deed hij met verve. The Dreammaker kwam op met een nieuwe song (Work hard, play hard) en zette Gary Anderson een hak in ronde één. Na verlies in de eerste set volgde een impressionante 3-1 zege, dit met een gemiddelde van 102 (!). 

En Van den Bergh toonde gisterenavond helemaal dat hij in bloedvorm zit. Onze landgenoot zag een vroege voorsprong tegen Michael van Gerwen (1-2) nog omgezet in een achterstand (3-2). Nadien vocht hij echter knap terug met deze waanzinnige 9-darter tussendoor:

Het was het startsein voor een kleine remontada, The Dreammaker pakte set 6 en 7 en won uiteindelijk met 4-3 van zijn zwarte beest. In de kwartfinale werkte Van den Bergh zich vervolgens voorbij Nathan Aspinall. Moegestreden ging hij in de halve finale onderuit tegen Jonny Clayton.

Cool Hand Luke heeft stalen zenuwen

De World Masters werden uiteindelijk een prooi voor de nummer één van de wereld: Luke Humphries. In de finale leek hij bij 5-2 gewonnen spel te hebben, The Ferret vocht echter terug tot 5-5. In een partij met wisselende kansen hield Humphries de zenuwen het beste onder controle, hij zegevierde met 6-5 en pakte de eerste Major van dit jaar.

Wie is onze beste Belg op de tour?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

149
149
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

68
68
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

144
144
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

59
59
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

473
473
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

120
120
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

147
147
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

172
172
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

959
959
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

816
816
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

681
681
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

725
725
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

474
474
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws