Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

58 stemmen
Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

Op de eerste Major van het jaar in de dartswereld heeft Luke Humphries revanche genomen na een mislukt WK. De nummer één van de wereld klopte in een waanzinnige finale de killer van Dimitri Van den Bergh.

LEES OOK: BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Domper voor De Decker

De Winmau World Masters is eigenlijk de opvolger van de Masters, een niet-rankingtornooi waaraan tot vorig seizoen slechts 24 spelers mochten meedoen. Opmerkelijk is dat er gespeeld wordt via setsysteem, waarbij er slechts 2 legs per set moeten gewonnen worden.

Vanaf dit seizoen volgde ook een uitbreiding naar 32 deelnemers, naast 24 geplaatste spelers waren er ook 8 qualifiers, waaronder onze landgenoot Andy Baetens. Die vervoegde de reeds geplaatste Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh. Dit jaar telt de Major wel mee voor de ranking.

Baetens pakte 5000 euro prijzengeld mee maar verloor wel zwaar van wereldkampioen Luke Littler. Ondanks een gemiddelde van 95 moest The Beast met 3-0 de duimen leggen tegen The Nuke. En ook Mike De Decker ging meteen onderuit, met 3-2 tegen James Wade.

Waanzinnig spektakel van The Dreammaker

Aan Dimitri Van den Bergh om de Belgische eer hoog te houden in Engeland en dat deed hij met verve. The Dreammaker kwam op met een nieuwe song (Work hard, play hard) en zette Gary Anderson een hak in ronde één. Na verlies in de eerste set volgde een impressionante 3-1 zege, dit met een gemiddelde van 102 (!). 

En Van den Bergh toonde gisterenavond helemaal dat hij in bloedvorm zit. Onze landgenoot zag een vroege voorsprong tegen Michael van Gerwen (1-2) nog omgezet in een achterstand (3-2). Nadien vocht hij echter knap terug met deze waanzinnige 9-darter tussendoor:

Het was het startsein voor een kleine remontada, The Dreammaker pakte set 6 en 7 en won uiteindelijk met 4-3 van zijn zwarte beest. In de kwartfinale werkte Van den Bergh zich vervolgens voorbij Nathan Aspinall. Moegestreden ging hij in de halve finale onderuit tegen Jonny Clayton.

Cool Hand Luke heeft stalen zenuwen

De World Masters werden uiteindelijk een prooi voor de nummer één van de wereld: Luke Humphries. In de finale leek hij bij 5-2 gewonnen spel te hebben, The Ferret vocht echter terug tot 5-5. In een partij met wisselende kansen hield Humphries de zenuwen het beste onder controle, hij zegevierde met 6-5 en pakte de eerste Major van dit jaar.

Wie is onze beste Belg op de tour?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

20
20
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

127
127
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

59
59
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

264
264
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

42
42
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

284
284
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

505
505
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

200
200
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

257
257
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

81
81
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

779
779
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

443
443
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

130
130
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

412
412
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

516
516
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

71
71
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

101
101
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

193
193
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

462
462
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

457
457
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

70
70

Meer sportnieuws