Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

58 stemmen
Van den Bergh sneuvelt in eindfase, Humphries blinkt

Op de eerste Major van het jaar in de dartswereld heeft Luke Humphries revanche genomen na een mislukt WK. De nummer één van de wereld klopte in een waanzinnige finale de killer van Dimitri Van den Bergh.

Domper voor De Decker

De Winmau World Masters is eigenlijk de opvolger van de Masters, een niet-rankingtornooi waaraan tot vorig seizoen slechts 24 spelers mochten meedoen. Opmerkelijk is dat er gespeeld wordt via setsysteem, waarbij er slechts 2 legs per set moeten gewonnen worden.

Vanaf dit seizoen volgde ook een uitbreiding naar 32 deelnemers, naast 24 geplaatste spelers waren er ook 8 qualifiers, waaronder onze landgenoot Andy Baetens. Die vervoegde de reeds geplaatste Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh. Dit jaar telt de Major wel mee voor de ranking.

Baetens pakte 5000 euro prijzengeld mee maar verloor wel zwaar van wereldkampioen Luke Littler. Ondanks een gemiddelde van 95 moest The Beast met 3-0 de duimen leggen tegen The Nuke. En ook Mike De Decker ging meteen onderuit, met 3-2 tegen James Wade.

Waanzinnig spektakel van The Dreammaker

Aan Dimitri Van den Bergh om de Belgische eer hoog te houden in Engeland en dat deed hij met verve. The Dreammaker kwam op met een nieuwe song (Work hard, play hard) en zette Gary Anderson een hak in ronde één. Na verlies in de eerste set volgde een impressionante 3-1 zege, dit met een gemiddelde van 102 (!). 

En Van den Bergh toonde gisterenavond helemaal dat hij in bloedvorm zit. Onze landgenoot zag een vroege voorsprong tegen Michael van Gerwen (1-2) nog omgezet in een achterstand (3-2). Nadien vocht hij echter knap terug met deze waanzinnige 9-darter tussendoor:

Het was het startsein voor een kleine remontada, The Dreammaker pakte set 6 en 7 en won uiteindelijk met 4-3 van zijn zwarte beest. In de kwartfinale werkte Van den Bergh zich vervolgens voorbij Nathan Aspinall. Moegestreden ging hij in de halve finale onderuit tegen Jonny Clayton.

Cool Hand Luke heeft stalen zenuwen

De World Masters werden uiteindelijk een prooi voor de nummer één van de wereld: Luke Humphries. In de finale leek hij bij 5-2 gewonnen spel te hebben, The Ferret vocht echter terug tot 5-5. In een partij met wisselende kansen hield Humphries de zenuwen het beste onder controle, hij zegevierde met 6-5 en pakte de eerste Major van dit jaar.

Wie is onze beste Belg op de tour?

Meest recent

'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

1
1
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

32
32
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

76
76
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

74
74
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

200
200
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

239
239
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

22
22
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

852
852
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

89
89
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

355
355
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

131
131
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

146
146
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

104
104
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

62
62
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

239
239
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

145
145
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

123
123
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

40
40
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

305
305
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

198
198
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

66
66

Meer sportnieuws