Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van Patro Eisden, waar hij voortaan als sportief directeur de lijnen uitzet. Een dag later heeft de tweedeklasser al een opvolger te pakken.
Via de officiële kanalen laat Patro namelijk weten dat Emilio Ferrera als hoofdcoach aan de slag gaat in Maasmechelen. De 59-jarige Brusselaar, die eerder onder meer Club Brugge, Genk en Lokeren onder zijn hoede had, zette er zijn kribbel onder een contract voor onbepaalde duur.
LEES OOK: Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?
Stijnen out"Ervaring en persoonlijkheid was een vereiste in de keuze voor een nieuwe coach. Ik ken Emilio uiteraard uit mijn verleden bij Club Brugge", geeft Stijnen een woordje uitleg bij zijn aanstelling. "De gesprekken die ik voerde met Emilio de voorbije dagen bevestigden mijn buikgevoel."
𝗪𝗲𝗹𝗸𝗼𝗺, 𝗰𝗼𝗮𝗰𝗵 𝗘𝗺𝗶𝗹𝗶𝗼 𝗙𝗲𝗿𝗿𝗲𝗿𝗮! ✍️
— K. Patro Eisden Maasmechelen (@patro_eisden) October 2, 2026
Emilio Ferrera is de nieuwe T1 van Patro Eisden. De Brusselaar, die in het verleden o.m. hoofdcoach was bij Club Brugge, KRC Genk en KSC Lokeren, volgt Stijn Stijnen per direct op en tekende een contract voor onbepaalde… pic.twitter.com/Apd3f4VouH
"Hij staat voor discipline, structuur en werkethiek in zijn totaliteit. Ik ben overtuigd dat we met Emilio een juiste keuze maken om onze doelen te bereiken", luidt het verder nog op de clubwebsite, waar ook Ferrera zelf uitvoerig aan het woord komt. "Ik ken Stijn van mijn periode in Brugge."
Ferrera in
"Ik ben hem blijven volgen, tot op de dag van vandaag. Dus ik weet wat hij bij Patro Eisden heeft meegemaakt en heeft opgebouwd. Ik ga proberen zo goed te presteren als hij heeft gedaan. Patro Eisden is een club die de laatste seizoenen heel goed gepresteerd heeft", klinkt het.
"Een professionele club met een cultuur van winnen, van voetbal, van presteren. Een club met kennis van zaken en veel ambitie, met structuur én goede infrastructuur. Voor een trainer is dat héél mooi om in terecht te komen. Het is echt de moeite waard om hier te zijn", aldus Ferrera.
Arne Decraene