Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een volgende zege in de Nations League. Intussen wordt er al volop gespeculeerd over welke knopen Mark van Bommel dit keer zal doorhakken. Houdt de bondscoach ook rekening met de kaartenlast?
Ten opzichte van zijn vuurdoop in Rome voerde Van Bommel maandag slechts twee wijzigingen door. De algemene verwachting is dan ook dat de bondscoach dit keer evenmin zal roteren. Al valt het niet uit te sluiten dat pakweg Kevin De Bruyne wordt gespaard voor de herkansing in Frankrijk.
LEES OOK: ‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’
KDB & Lavia outMet het oog op aanstaande maandag heeft Van Bommel alleszins nog een extra reden om zijn spelmaker rust te gunnen. Tenslotte is De Bruyne een van de zes Rode Duivels die slechts één kaart verwijderd is van een schorsing. Mogelijk krijgt Hans Vanaken daarom de voorkeur op het middenveld.
Daar wordt Roméo Lavia evenmin aan de aftrap verwacht. Ondanks zijn glansprestatie tegen Frankrijk gaf Van Bommel al aan geen risico's te willen nemen met de blessuregevoelige nummer zes, die bovendien eveneens op scherp staat. Hetzelfde geldt wel voor diens vervanger Nicolas Raskin.
Middenveld op scherp
Nog op het middenveld kan ook aanvoerder Youri Tielemans zich geen gele kaart meer veroorloven. In het aanvallend compartiment, waar Diego Moreira straks al op het strafbankje zit, wordt het dan weer opletten geblazen voor Romelu Lukaku. Mathias Fernandez-Pardo zit niet in de wedstrijdkern.
Arne Decraene