Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De Nederlander had na het WK 2026 en het vertrek van Rudi Garcia heel wat werk op de plank. Zo is er ook de keeperskwestie rond Thibaut Courtois.
De doelman van Real Madrid is uiteraard de eerste keuze bij de Rode Duivels, maar Courtois wil de Nations League overslaan om meer rust te krijgen. Van Bommel ging akkoord en polste meteen bij een ervaren doelman, echter tevergeefs.
LEES OOK: Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?
Rode Duivel stoptMet het oog op het gemis van Courtois probeerde van Bommel ervaren doelman Mats Sels te overtuigen, maar volgens Het Nieuwsblad is dat niet gelukt. De niet-selectie voor het afgelopen WK was voor Sels de druppel. Ondanks een goed gesprek met de Nederlandse coach zal Sels niet terugkeren.
Eind september en begin oktober bekampen de Rode Duivels Italië, Frankrijk (2x) en Turkije. Van Bommel stond open voor een terugkeer van Sels, maar de sluitpost van Nottingham Forest stelt zich niet meer beschikbaar. De mokerslag van Rudi Garcia zindert toch nog ferm na.
Jongere opties
Garcia koos voor de jongere opties Mike Penders en Senne Lammens in plaats van Sels, die nochtans een sterke indruk had nagelaten bij de nationale ploeg als vervanger van Courtois. Sels kreeg overigens ook geen uitleg waarom hij niet werd geselecteerd voor het WK.
Voor Sels kwam het nieuws hard aan. De KBVB had de doelman nog overtuigd om langer door te gaan na het afhaken van Koen Casteels indertijd. Uiteindelijk zat Sels elf jaar bij de nationale ploeg en verzamelde hij dertien caps.
Stephan Calander