Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig uit en haalden het met duidelijke 4-0-cijfers van KVC Westerlo. Met een 0 op 9 hebben de Kemphanen hun competitiestart helemaal gemist.
Lommel was met een verdienstelijk punt op STVV aan het seizoen begonnen. Maar afgelopen weekend verloor de promovendus in eigen huis van Charleroi. Tegen Westerlo moest dus iets rechtgezet worden. Al hadden de Kemphanen zelf hoge nood aan puntengewin na de tegenvallende 0 op 6.
De wedstrijd begon evenwel met een domper voor de thuisploeg. Zo viel Manchester City-huurling Nypan al snel geblesseerd uit. Bij Westerlo zorgde Ourega dan weer voor het eerste doelgevaar. Ook lag Laalaoui stak meermaals de neus aan het venster. Maar na een halfuur trok Lommel het laken definitief naar zich toe.
LEES OOK: Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax
Assist-specialist Van DuivenNa een eerste uitstekende voorzet van Van Duiven wist Reyners de score te openen. Westerlo probeerde het tij te keren en Congreve dwong Pieklak tot een goede save. Maar het was Lommel dat opnieuw kon toeslaan. Schoofs kreeg alle ruimte om de 2-0 binnen te knikken. Opnieuw op assist van Van Duiven.
Met drie wissels aan de rust gooide Charaï nog een troefkaart op tafel, maar het mocht niet baten voor Westerlo. Integendeel. Konadu, pas deze week overgenomen van Ajax, deed de match helemaal op slot. De bezoekers hadden daarna ook nog eens geluk. Zo werd een penaltyclaim van Lommel weggewuifd.
Op matje bij supporters
In de slotfase ging de bal wel op de stip. Maar de VAR kwam gepast tussen om de penalty weer in te trekken. Al bleek het slechts uitstel van executie. Van Duiven maakte zijn hattrick aan assists compleet, Reyners trapte zijn tweede van de match enig mooi binnen. Feest aan de Gestelsedijk. Bij Westerlo mochten Charaï en zijn spelers het gaan uitleggen bij de meegereisde supporters. Moet de coach straks al vrezen voor zijn job?
Kobe K