Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van Stankovic, Tzolis en Onyedika. Dat zal binnen een jaar wellicht ook niet anders zijn, want spelers als Tresoldi en Seys zijn nu al grof wild en zullen dan zeker niet meer te houden zijn. Ook enkele anderen hopen zich nog in de kijker te spelen.
De voorbije jaren wist Club al stevig te cashen op zijn spelers van eigen kweek, met Charles De Ketelaere, Maxim De Cuyper en Chemsdine Talbi als voornaamste voorbeelden. Joaquin Seys moet de volgende in dat rijtje worden, maar zou weleens snel gevolgd kunnen worden door Kyriani Sabbe.
De 21-jarige rechtsachter debuteerde al in 2023 in de hoofdmacht, maar zag de voorbije jaren zijn ontwikkeling wat geremd worden door de stevige concurrentie op de backs en een resem blessures. Zo moest hij vorig seizoen bijvoorbeeld ook een groot deel van de play-offs aan zich laten voorbijgaan.
LEES OOK: Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”
Sabbe wil dit seizoen knallenSinds de tweede helft van vorig seizoen is Sabbe indien fit wel de vaste rechtsachter van Blauw-Zwart. Nu wil hij de volgende stap in zijn ontwikkeling gaan zetten. In Het Nieuwsblad geeft hij aan dat hij de komende maanden helemaal wil ontploffen.
"Als ik 100% fit ben, geloof ik er heel hard in dat ik mijn dromen kan waarmaken. Dit zou mijn jaar kunnen worden", aldus Sabbe. "Ik probeer ook steeds sneller te spelen en op mijn instinct te vertrouwen. Als de kleine blessures uitblijven, ga ik knallen dit seizoen."
Dromen van Premier League
Daarna kan mogelijk een transfer volgen. De voorbije jaren werd Sabbe al gelinkt aan Brentford en zelfs Real Madrid, maar hij lijkt toch vooral van de Premier League te dromen.
"Qua postuur zou ik misschien ook niet misstaan in de Engelse competitie. Tackle hier, tackle daar, de flank doen, het ligt me wel", meent hij. "ls ik 100% fit ben, geloof ik er heel hard in dat ik mijn dromen kan waarmaken. Ik speel graag in Brugge en Club is op dit moment de hoogste prioriteit. Maar goed: als je geen zelfvertrouwen hebt, kan je niet op je hoogste niveau presteren en bijgevolg ook niet doorgroeien naar een betere competitie."
Jannick Lanckriet