De voorbije dagen zorgde Jamal Musiala voor angstaanjagende beelden. De smaakmaker van Bayern München zakte op vier dagen tijd maar liefst twee keer in elkaar op het veld tijdens een wedstrijd. Nadat hij zaterdag in een oefenwedstrijd tegen RB Leipzig al neerging, gebeurde het dinsdagavond opnieuw.
Nu was het weer prijs in een oefenwedstrijd tegen Heidenheim. Amper zeven minuten nadat hij als invaller op het veld gekomen was, zakte Musiala weer in elkaar. Na het incident tegen Leipzig werd de hitte nog naar voor geschoven als oorzaak, maar na het tweede incident lijkt dat toch een weinig waarschijnlijke verklaring.
LEES OOK: Twee keer in vier dagen: zorgen om Musiala na nieuw incident
Musiala stelt gerustDe voetbalwereld maakte zich dan ook grote zorgen, maar nu komt Musiala met een verklaring. "Allereerst het belangrijkste: het gaat goed met me", schrijft hij op Instagram. "Ik begrijp dat velen zich zorgen maken en die wil ik vandaag wegnemen."
Volgens Musiala is er een niet-ernstige medische oorzaak. "Er zijn bij mij kortstondige, maar goed te behandelen absences vastgesteld, die te wijten zijn aan een neurologische stoornis. Die kunnen leiden tot de momenten die zich recentelijk hebben voorgedaan, zoals tegen Leipzig of nu tegen Heidenheim."
Geen gezondheidsrisico
"Ik weet dat het op het eerste gezicht beangstigend overkomt, maar voor mij maken ze momenteel deel uit van mijn dagelijkse leven. Ik word hiervoor uitstekend medisch behandeld en ben zeer optimistisch", stelt Musiala nog gerust.
Volgende zaterdag begint Bayern aan zijn seizoen met de Duitse Supercup tegen Borussia Dortmund. Het lijkt erop dat Musiala er dan gewoon bij zal willen zijn.
Jannick Lanckriet