De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat kon het zich dit seizoen door het afschaffen van de play-offs niet meer veroorloven. Die boodschap lijkt binnengekomen te zijn, want na twee wedstrijden prijkt het al aan de leiding in de Jupiler Pro League.
De start van Club is voorlopig feilloos: zes gemaakte doelpunten en nog geen enkele tegengoal, want na de 3-0 van vorige week tegen KV Kortrijk werd ook OH Leuven nu buitenshuis met dezelfde cijfers verslagen. Nieuwkomers Yann Sommer en Han-beom Lee lijken nu al een schot in de roos te zijn achterin.
LEES OOK: Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman
Club put vertrouwenZij kunnen natuurlijk ook rekenen op de ervaring van Brandon Mechele, die in Leuven zijn eerste doelpunt van het seizoen maakte. De ervaren rot werd daardoor ook uitgeroepen tot Man van de Match. Hij toonde zich zeer tevreden met de vlotte zege.
"De laatste jaren is het hier nooit makkelijk geweest", herinnerde hij zich bij DAZN de voorbije seizoenen aan Den Dreef. "Vandaag ook, want we hebben diep moeten gaan. Maar we staan goed, we spelen redelijk goed en houden vandaag weer de nul. We kunnen met vertrouwen naar de komende weken toeleven."
Binnen enkele weken nog meer vlammen
Er komen immers enkele beladen matchen aan, met eerst de derby tegen Cercle en daarna de Slag om Vlaanderen op het veld van AA Gent. Daarin zou Club weleens nog sterker voor de dag kunnen komen dan in de eerste twee wedstrijden, zo geeft Mechele aan.
"We zitten nog maar in onze derde week en fysiek is het nog niet top", merkt Mechele op. Samen met enkele andere sterkhouders keerde hij na het WK immers maar laat terug. "We moeten dus nog een beetje opbouwen. De komende weken gaan we daaraan werken en dan zullen we klaar zijn om nog meer te vlammen."
🏆 | Een primeur voor Brandon Mechele! ☝️ #JupilerMOTM #OHLCLU pic.twitter.com/io73LOS0EG
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 15, 2026
Jannick Lanckriet