KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en Van Meirvenne kwamen er voorlopig drie nieuwkomers, terwijl vijf spelers de club verlaten hebben. Daar komt mogelijk nog een zesde bij.
De aflopende contracten van Konaté, Mrabti en Bandé werden niet verlengd, terwijl smaakmakers Mathis Servais en Redouane Halhal te gelde gemaakt werden. Hun transfers naar respectievelijk Millwall en Venezia leverden samen maar liefst 9 miljoen euro op.
LEES OOK: Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt
Makanza kan KV Mechelen verlatenNu zou Malinwa nog een jong goudhaantje kunnen verliezen. Op X meldt WFCGRONINGEN dat ook Noah Makanza nog zou kunnen vertrekken. Het 21-jarige jeugdproduct werd vorig seizoen verhuurd aan zusterclub Helmond Sport en maakte daar een uitstekende indruk.
Makanza was bij de Nederlandse tweedeklasser immers in 37 wedstrijden goed voor zeven doelpunten en drie assists. Door die knappe cijfers krijgt hij in de voorbereiding een nieuwe kans bij de A-kern van KV Mechelen, maar ook een transfer behoort tot de mogelijkheden.
Interesse van Willem II
Willem II zou de Congolese jeugedinternational namelijk op zijn lijstje gezet hebben. Het is wel niet duidelijk hoe concreet de Eredivisie-club precies is. Makanza heeft in Mechelen nog een contract tot 2027, dus er zou een transfersom op tafel moeten komen.
Het valt ook af te wachten wat de plannen van KVM zelf met Makanza zijn. De concurrentie op het middenveld is voor hem alvast vrij pittig, want hij moet er opboksen tegen Hammar, Praet, Teague, Decoene en Salifou.
Willem II kijkt in België bij KV Mechelen naar Noah #Makanza 🇨🇩🇧🇪 ( Ex Helmond Sport ) pic.twitter.com/0eCuHphQU5
— W (@WFCGRONINGEN) August 4, 2026
Jannick Lanckriet