De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht deed dat in de tweede voorronde van de Europa League, AA Gent in de Conference League. Voor beide teams werd het zwoegen, maar ze wisten hun opdracht wel tot een goed einde te brengen.
Paars-Wit legde Hammarby over de knie door na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd donderdagavond in de terugmatch in de slotfase een 3-1-overwinning uit de brand te slepen. De Buffalo's hadden nog meer moeite met LNZ Cherkasy, dat hen twee keer op 0-0 wist te houden. In de strafschoppenreeks bleken ze alsnog koelbloediger.
LEES OOK: Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker
Pro League grijpt meteen inBeide clubs houden zo uitzicht op een Europese league phase. Dat noopt de Pro Leaguer ook toe om in te grijpen, nog voor het seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt werd. Ze kondigen een volgende kalenderwijziging aan.
"Om Anderlecht de kans te geven zich optimaal voor te bereiden op hun Europese duels, worden hun competitiewedstrijden op speeldag 3 van de Jupiler Pro League verschoven. Eerder gebeurde dat ook al met het duel tussen STVV en Union SG. Indien Gent de derde Europese voorrondes overleeft, wordt ook hun thuismatch tegen OH Leuven verplaatst", klinkt het.
Wedstrijd Anderlecht verplaatst
De partij tussen Anderlecht en KV Kortrijk verschuift zo naar donderdag 3 september. Dat gebeurt omdat Anderlecht nu al zeker is dat het een Europese play-off zal spelen. Als het in de derde voorronde van de Europa League sneuvelt tegen PAOK, wordt het immers nog opgevangen in de play-offs van de Conference League.
Gent zal zich daarvoor moeten zien te plaatsen door in de derde voorronde IFK Göteborg uit te schakelen. Pas eens ze daarin geslaagd zijn, zal de Pro League daadwerkelijk ook in hun kalender ingrijpen.
Jannick Lanckriet