De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een tijdje stevig door, maar vindt vooralsnog geen akkoord met KRC Genk. Ondertussen springen ook andere ploegen in de dans.
Hoewel hij nog doeltreffender moet worden, was Karetsas afgelopen seizoen weer één van de smaakmakers op de Belgische velden. Maar daar lijkt weldra een einde aan te komen.Zo heeft het er alle schijn van dat de Griekse international zich deze zomer zal wagen aan de stap naar een Europese topcompetitie. Aan interesse alvast geen gebrek.
De voorbije maanden werd het goudhaantje gelinkt aan tal van clubs. Maar vooral Borussia Dortmund toonde zich concreet. De Duitse vicekampioen nam afscheid van Julian Brandt en ziet in Karetsas een geschikte vervanger. Bovendien iemand die op termijn ook nog eens een grote som kan opbrengen. BVB is dan ook bereid om fors te investeren in zijn komst.
LEES OOK: 'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'
Nieuwe onderhandelingen met BVBVolgens de laatste berichten bood Dortmund een vaste som van zo'n 30 miljoen euro. Aangevuld met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en liefst 20% op de mogelijke doorverkoopsom. Zelfs dat bleek niet voldoende. Racing gaat voor een absoluut record en zou minstens een vast bedrag van 35 à 40 miljoen euro verlangen.
Desondanks geven de Borussen niet op. Sportief directeur Ole Book zou zich deze week opnieuw in Genk melden voor een nieuwe onderhandelingsronde. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij dan een verbeterde aanbieding op tafel leggen. Dortmund wil Karetsas dan ook zo snel mogelijk aan zijn selectie toevoegen. Bovendien moet men de concurrentie zien af te houden.
Galatasaray meldt zich aan het front
Zo liggen ook andere clubs op de loer om toe te slaan. AC Milan is bijvoorbeeld ook gecharmeerd en zou bereid zijn een hoog bod neer te leggen. Maar de Italianen moeten dan eerst Rafael Leao zien te verkopen en diens dossier loopt niet bepaald op wieltjes. Nu duikt echter nog een derde kandidaat op. Zo meldt TRT dat ook Galatasaray de situatie van dichtbij volgt. De Turkse kampioen wil een nieuwe spelmaker aantrekken en heeft daarvoor verschillende grote namen op de lijst staan. Maar ook Karetsas is dus een optie.
Voorlopig kwam het nog niet tot een bod vanuit Istanbul. Wel zou Galatasaray inmiddels vernomen hebben dat het met minstens 35 miljoen euro over de brug moet komen én dat een huurdeal met aankoopoptie of -verplichting geen optie is. Of de speler zelf openstaat voor een verhuis naar de Turkse grootmacht, is vooralsnog niet bekend.
Kobe K