‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

415
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, terwijl achter de schermen met zijn toekomst wordt gespeeld.

LEES OOK: Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

Vuil spel rond De Bruyne barst helemaal los

De nieuwe transferbom komt uit Frankrijk. “Meerdere tussenpersonen zijn gemandateerd om een nieuwe club voor hem te vinden”, schrijft L’Équipe. De krant voegt eraan toe dat De Bruyne actief op de transfermarkt wordt aangeboden. Turkse clubs hebben belangstelling getoond en ook Saudi-Arabië blijft een mogelijke bestemming.

Wie de tussenpersonen zijn, wordt niet vermeld. Nog belangrijker: ook de opdrachtgever blijft onbekend. Het kan gaan om mensen die rechtstreeks toestemming kregen van De Bruyne, maar evengoed om makelaars die zijn naam bij bevriende clubs laten vallen. Ook Napoli kon aanvankelijk niet als opdrachtgever worden uitgesloten.

De harde uitspraken van sportief directeur Giovanni Manna veranderen dat laatste scenario. Napoli zegt nu openlijk dat De Bruyne deel uitmaakt van het project en helemaal niet zelf over een vertrek moet beslissen. Dat kan onderhandelingstactiek zijn. Napoli heeft er geen belang bij om te verkondigen dat De Bruyne weg moet.

Zodra clubs weten dat zijn vertrek noodzakelijk is, daalt iedere mogelijke transfersom en neemt de druk toe om een deel van zijn loon te blijven betalen. Toch is er voorlopig geen bewijs dat de opdracht vanuit Napoli kwam.

Napoli draait het mes nog wat dieper

Manna laat in Het Laatste Nieuws weinig ruimte voor twijfel over de officiële houding van Napoli. De uitspraken van De Bruyne na het seizoen zijn bij hem bijzonder slecht gevallen. De Rode Duivel zei dat hij onder Antonio Conte nooit echt op zijn beste positie kon spelen, de speelstijl te defensief vond en het plezier gedeeltelijk was verloren.

“Die uitspraken van Kevin? Dat stond me persoonlijk niet aan, maar dat bespreken we wel als hij terugkeert”, reageert Manna. “Kevin is in dit project gestapt voor twee jaar. Hij maakt deel uit van dit project. Ik heb niet de nood om te blijven aftoetsen wat hij beslist. Als spelers tekenen, tekenen ze. Dan beslist de club wat er gebeurt.”

De Bruyne heeft nog een contract tot 2027, met een optie op een extra seizoen. Manna vindt dan ook dat er momenteel helemaal geen beslissing genomen moet worden. “Kevin moet niet beslissen of hij al dan niet vertrekt. Hij is een speler van Napoli.”

De boodschap van Manna is duidelijk. De clubleiding wil niet dat De Bruyne na zijn kritiek zelf de voorwaarden van zijn toekomst bepaalt. Eerst moet hij terugkeren, met de nieuwe trainer spreken en zich opnieuw op het trainingsveld tonen.

Vreemde timing maakt alles extra pijnlijk

Net dat maakt de timing van de tussenpersonen zo vreemd. De Bruyne zei voor het WK dat hij eerst duidelijkheid wilde over de nieuwe speelstijl. Dat gesprek met Massimiliano Allegri moest na het toernooi plaatsvinden. Volgens Manna is er nog altijd geen uitgebreid onderhoud geweest.

“Hij heeft nog niet met de coach gesproken. Ik denk ook niet dat dat zal gebeuren voor de voorbereiding start”, zegt de sportief directeur. “Als Kevin arriveert, zal hij zich aanbieden zoals al de rest.” De Bruyne wordt op 5 augustus opnieuw bij de groep verwacht.

Ook Allegri heeft nog geen definitief oordeel geveld. “Tot ik spelers zelf zie en train, is het moeilijk om van buitenaf te oordelen”, verklaarde hij tijdens zijn voorstelling. Hij noemde De Bruyne wel “een buitengewone voetballer”, maar gaf hem geen garanties over positie of speeltijd.

Kort daarna meldde La Repubblica dat Napoli van plan was om De Bruyne te behouden. Alleen een bijzonder groot voorstel zou de clubleiding aan het twijfelen kunnen brengen. Vier dagen later volgde het compleet andere verhaal van L’Équipe: meerdere tussenpersonen zouden al een nieuwe club zoeken.

De officiële communicatie van Napoli is dus opvallend consequent. De Bruyne staat onder contract, maakt deel uit van het project en moet eerst door Allegri worden beoordeeld. Het afwijkende signaal komt voorlopig uitsluitend van de transfermarkt.

De Bruyne dreigt speelbal te worden in vuil spel

Door de woorden van Manna wordt wie de tussenpersonen zijn nog belangrijker. Als De Bruyne zelf toestemming gaf, is hij zijn vertrek mogelijk al aan het voorbereiden voordat hij met Allegri heeft gesproken. Dat zou betekenen dat zijn kritiek op Conte niet het einde van de onvrede was.

Een tweede mogelijkheid is dat iemand uit zijn ruime omgeving alleen de markt aftast. Daarbij hoeft nog geen formele beslissing over een vertrek te zijn genomen. Een speler kan laten onderzoeken welke clubs belangstelling hebben, hoeveel ze willen betalen en welke sportieve rol beschikbaar is zonder meteen een transferverzoek in te dienen.

Ten slotte kunnen makelaars op eigen initiatief met zijn naam informeren. In de transferwereld gebeurt het vaker dat tussenpersonen een bekende speler bij clubs voorstellen in de hoop later een officieel mandaat te krijgen.Pas wanneer een club reageert, wordt geprobeerd om rechtstreeks toegang tot de speler of zijn familie te krijgen.

Maar net bij De Bruyne ligt dat bijzonder gevoelig. Na het conflict met zijn voormalige makelaar Patrick De Koster nam hij veel meer controle over zijn carrière. Bij de overgang van Manchester City naar Napoli kregen zijn advocaten het mandaat om de onderhandelingen af te ronden, vader Herwig onderzocht het sportieve en familiale plaatje en Roc Nation behartigde vooral zijn commerciële belangen.

Oud Juventus-verhaal doet alle alarmbellen afgaan

Het verhaal staat bovendien niet op zichzelf. Tijdens het WK werd De Bruyne al gelinkt aan Juventus. Mirko Nicolino meldde medio juni dat de Rode Duivel zichzelf bij de club uit Turijn zou hebben aangeboden. Juventus reageerde volgens hem lauw.

Alfredo Pedullà sprak dat bericht vervolgens categorisch tegen. “De geruchten over Juventus bestaan niet. Er is geen enkele diepgang”, verklaarde hij bij Sportitalia. Ook Fabrizio Romano meldde dat Juventus niet met De Bruyne of Napoli had gesproken. Nicolò Schira benadrukte op zijn beurt dat de Belg geen doelwit van Juventus was.

Een concrete transfer was dus nooit aan de orde. De belangrijke vraag is opnieuw wie de naam van De Bruyne bij Juventus heeft laten vallen. Als dat iemand was die ook nu voor De Bruyne werkt, begon de zoektocht mogelijk al tijdens het WK. Dat zou betekenen dat zijn omgeving niet heeft gewacht op het geplande gesprek met Allegri.

Als het om een andere partij ging, wordt het dossier nog onoverzichtelijker. Dan is De Bruyne mogelijk door verschillende mensen aangeboden zonder dat clubs weten wie werkelijk namens hem mag onderhandelen.

Op 5 augustus moet De Bruyne zich opnieuw in Napels melden. Dan wacht niet alleen het eerste echte gesprek met Allegri, maar ook de confrontatie met Manna. Tot dan blijft één vraag boven het hele dossier hangen: wie heeft die tussenpersonen werkelijk op pad gestuurd?

Wie heeft De Bruyne volgens jou op de transfermarkt aangeboden?

Meest recent

Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

6
6
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

10
10
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

101
101
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

21
21
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

36
36
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

18
18
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

51
51
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

54
54
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

42
42
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

131
131
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

224
224
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

85
85
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

303
303
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

180
180
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

151
151
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

62
62
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

61
61
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

144
144
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

231
231
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

341
341
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

78
78
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

674
674
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

191
191
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

568
568

Meer sportnieuws