Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één toptransfer moet nu wel een streep gertrokken worden. Maar de Belgische landskampioen zou meteen doorschakelen op alternatieve pistes.
De Bruggelingen werken opnieuw met de nodige ambities naar het komende seizoen toe. Blauw-Zwart wil van de competitiehervorming gebruik maken om zijn landstitel te verlengen. Daarnaast wil men voor de derde keer op rij doorstoten naar de knock out-fase van de Champions League. En als het even kan mag daar ook nog een bekerfinale bij.
LEES OOK: 'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'
Versterking op middenveldDe selectie van coach Ivan Leko moet dus voldoende sterk zijn in de breedte. Maar de Bruggelingen zullen tijdens de zomermercato afscheid nemen van verschillende spelers of hebben zelfs al afscheid genomen van bepaalde jongens. Daar tegenover moet natuurlijk ook de nodige versterking volgen. Met name op het blauw-zwarte middenveld.
De kampioen nam immers al afscheid van Aleksandar Stankovic, die terugkeerde naar Internazionale. Van Raphael Onyedika wordt eveneens een vertrek verwacht nu hij zijn laatste contractjaar ingaat. En het is maar de vraag of jongens die vorig seizoen door de mand vielen zals Ludovit Reis zich kunnen herpakken. Vandaar dat Club al de nodige miljoenen spendeerde aan Cheveyo Tsawa.
Engelhardt verkiest Duitsland
De Zwitser is echter nog maar 19 jaar oud en heeft slechts bepekte ervaring bij de grote jongens. Club wil hem dan ook voldoende tijd geven om zijn draai te vinden. Vandaar dat men mikt op nog een tweede nieuwe middenvelder, iemand die in staat moet zijn om een directe impact te maken. Daarvoor had Blauw-Zwart zijn vizier gericht op Yannik Engelhardt.
De 25-jarige Duitser is na een geslaagde uitleenbeurt aan Borussia Mönchengladbach weer terug bij moederclub Como 1907, maar mag daar beschikken. Club toonde zich bereid om fors te investeren in zijn komst. Naar verluidt bood het tot 10 miljoen euro. Maar dat mocht niet baten. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Engelhardt een verhuis naar SC Freiburg verkiest.
Alternatieve opties
Pech dus voor de Belgische landskampioen. De sportieve leiding blijft echter niet bij de pakken zitten. Het is nog steeds de bedoeling om nieuwe topmiddenvelder aan te trekken. De Bruggelingen zouden dan ook al aan het werken zijn aan alternatieve opties. Er mag dus nog wel wat vuurwerk verwacht worden.
🔵⚪️ Yannik Engelhardt has chosen to join SC Freiburg. Club Brugge are now working on alternative options. #JPL https://t.co/yNLwvozGz9
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) July 15, 2026
Kobe K