Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

402
Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

Club Brugge heeft voor een serieuze stunt gezorgd op de transfermarkt. Als opvolger van Simon Mignolet haalt de Belgische kampioen immers een internationale topper in huis. Zo gaat Yann Sommer officieel aan de slag bij Blauw-Zwart.

Nadat Club in de zomer van 2019 investeerde om Mignolet weg te plukken bij Liverpool FC, moest het zich jarenlang geen zorgen meer maken over het invullen van de keeperspositie. Daar kwam afgelopen seizoen verandering in. De fameuze beurtrol was niet bepaald een succes, de drie keepers uit de A-kern kregen ook nog eens met een pak blessureleed te maken.

Een nieuwe keepershiërarchie drong zich dus al op. En in de voorbije weken werden de kaarten nog eens volledig herschud. Mignolet besloot immers om zijn keepershandschoenen aan de haak te hangen. Daarnaast besloot men op Dani van den Heuvel te laten gaan op transfervrije basis. Hij tekende inmiddels bij OH Leuven.

LEES OOK: Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Opvolger van formaat

De Bruggelingen bleven dus enkel achter met Nordin Jackers. Die had zich een goede stand-in voor Mignolet getoond. Maar hij kan de twijfels of hij een geschikte nummer één zou zijn, niet van zich afschudden. De beloftevolle Argus Vanden Driessche werd dan weer gepromoveerd naar de A-kern. Hij is voorlopig nog te groen om al de vaste keuze in doel te worden.

Het was dan ook al een tijdje duidelijk dat Club Brugge de markt afspeurt naar een nieuwe nummer één. Daarbij mikt men op iemand met internationale ervaring, een oudere keeper in wiens schaduw Vanden Driessche de kneepjes van het vak kan leren. Enkele namen deden daarvoor al de ronde. Maar vooral die van Yann Sommer weerklonk steeds luider.

Contract van drie jaar

De 94-voudige international van Zwitserland was vorig seizoen nog sterkhouder bij Italiaans kampioen Internazionale. Daar werd zijn aflopende contract echter niet verlengd en dus viel hij transfervrij op te pikken. Iets waar Club Brugge gretig gebruik van maakte. Sommer schermde nog met andere aanbieding, maar Blauw-Zwart bleek het meest overtuigend.

Dinsdagochtend werd zijn komst immers officieel bekend gemaakt. Via de clubkanalen laten de Bruggelingen weten dat de ervaren Zwitser zijn contract heeft getekend. Het gaat daarbij niet om een tweejarige verbintenis, maar wel een contract van drie seizoenen. Tegen het einde van die overeenkomst zal Sommer zo'n 40 jaar oud zijn. Allicht wordt dit dus zijn laatste avontuur.

Sommer is meteen de beste keeper in de JPL ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

83
83
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

16
16
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

47
47
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

11
11
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

106
106
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

21
21
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

47
47
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

170
170
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

269
269
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

72
72
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

664
664
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

245
245
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

79
79
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

75
75
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

308
308
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

524
524
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

360
360
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

326
326
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

843
843
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

747
747
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws