Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. Zo keerde Aleksandar Stankovic terug naar Internazionale. Of hij daar ook lang zal blijven, is een ander paar mouwen.
Een jaartje geleden stond de sportieve leiding van Blauw-Zwart voor een flinke uitdaging. Omdat Ardon Jashari zijn zinnen had gezet op AC Milan en een vertrek van Raphael Onyedika dreigde, moest men op zoek naar een nieuwe sterkhouder op het middenveld. Uiteindelijk werd het vizier daarvoor op FC Lüzern gericht.
LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans
Terugkoopoptie gelichtBij de Zwitserse club had Aleksandar Stankovic immers een uitstekend seizoen op huurbasis achter de rug als ... opvolger van Jashari. Club ging om tafel met moederclub Internazionale en vond een akkoord over een transfersom van net geen 10 miljoen euro. Maar wel met enkele clausules in het voordeel van de Italianen.
Het bleek een goede zet: de Serviër groeide uit tot een vaste steunpilaar en hielp Blauw-Zwart mee aan zijn 20ste landstitel. Ondertussen bleef Inter echter in de controlekamer zitten. De Italiaanse kampioen beschikte immers over een optie om Stankovic deze zomer terug te halen voor een vaste som van 23 miljoen euro.
Inter open voor verkoop
Die optie werd vorige week dus geactiveerd door de Milanezen. Club hield zo toch een slordige 13 miljoen euro over (de innitiële transfersom mee verekend) aan een jaartje Stankovic. Maar het moet nu wel weer op zoek naar een geschikte vervanger. En de Belgische kampioen dreigt ook nog eens een smak geld mis te lopen. Zo blijkt het allerminst een uitgemaakte zaak dat de Serviër bij Internazionale zal blijven.
Volgens transferexpert Fabrizio Romano wil Stankovic zelf dolgraag blijven en vechten voor zijn kans. Maar de middenvelder staat inmiddels ook op verschillende andere verlanglijstjes. Newcastle United wordt bijvoorbeeld genoemd en er zouden nog meer Premier League-clubs op de loer liggen. Inter, dat bovendien al een flink gestofeerd middenveld heeft, zou daar niet blind voor zijn. De genoemde bron beweert dat er bij aanbiedingen van 35 miljoen euro en meer, al gesproken kan worden met de Italiaanse dubbelwinnaar.
Het belooft dus nog een spannende zomer te worden voor Stankovic. En Club zal toch wat vloeken als hij straks voor een veelvoud wordt verkocht ...
Kobe K