Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de centrale verdediger speelt nog steeds op het hoogste niveau. Bij Udinese is hij een vaste waarde en sterkhouder. Bondscoach Rudi Garcia nam Kabasele ook op in de voorselectie van het WK.
Uiteindelijk kreeg Kabasele geen plekje in de definitieve WK-selectie. De centrale verdedigers behoorde nochtans tot één van de beste Belgische verdedigers van afgelopen seizoen, zo stond er op statistiekenwebsite WhoScored.
LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels
Kabasele was verrastKabasele kende een persoonlijk topseizoen. Het is duidelijk dat ik, voor het eerst sinds Genk, een seizoen zonder blessure en met continuïteit had. Dat is het belangrijkste. Door elke wedstrijd te spelen, kon ik dit constante niveau van begin tot eind tentoonstellen.”
Garcia nam Kabasele ook op in de voorselectie. “En dat was een zeer positieve verrassing omdat ik sinds 2018 geen uitnodiging meer heb gekregen. Zelfs toen ik goed speeld, had ik nog nooit een uitnodiging gekregen.”
Toch even rechtzetten
Kabasele voelt de voorselectie als een overwinning. “Ze kwam per e-mail. Ik zag de naam van de nationale teammanager als de afzender, dus ik besefte meteen dat er iets was. En toen ik de e-mail opende, was het een kleine persoonlijke overwinning.”
De verdediger hoopt op een comeback. “Omdat ik elk seizoen als dood word beschouwd. En ik op de een of andere telkens weer opsta. De deur staat nu open. Dit kan het begin zijn van iets nieuws. Het zal aan mij zijn om volgend seizoen op een constant en hoog niveau te spelen en om te hopen een comeback te maken.”
Stephan Calander