Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

586 stemmen
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de festiviteiten voorbij zijn, kunnen de spelers op vakantie. Tenminste toch degenen die gaan WK-verplichtingen hebben. De sportieve leiding moet dan weer vol aan de bak.

Nu de kampioenenroes stilaan is verdwenen, zal intern ongetwijfeld een grondige evaluatie gemaakt worden van het voorbije seizoen. Maar men zal de knop snel moeten omdraaien richting de komende jaargang. Club wil dan opnieuw scoren op verschillende fronten en heeft dus een selectie nodig die daartoe in staat is. En daarvoor zal behoorlijk wat versterking gehaald moeten worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

Vast bedrag Stankovic

Blauw-Zwart dreigt namelijk verschillende van zijn kampioenenmakers te verliezen. Voor een aantal spelers lijkt een toptransfer zelfs een uitgemaakte zaak. Uiteraard zal dat een aanzienlijke sportieve aderlating met zich meebrengen. Anderzijds gaat de landskampioen wel serieus langs de kassa passeren. Zo kunnen drie quasi zekere vertrekkers samen bijna 100 miljoen euro opleveren.

Wat betreft Aleksandar Stankovic staat het bedrag zelfs al vast. Internazionale heeft immers een optie om hem voor een vaste som van 23 miljoen euro terug naar Milaan te halen. En het heeft er alle schijn van dat de Italiaanse kampioen daar een beroep op zal doen. "Ik ga nu eerst naar de nationale ploeg en daarna neem ik vakantie, dan zal ik beslissen over de toekomst", aldus Stankovic maandagavond op de Pro League Awards.

Dubbel record in de maak

Op die awards werd Christos Tzolis overigens verkozen tot 'Player of the Season'. Ook hij wil voorlopig geen uitsluitsel geven, maar gezien zijn prestaties en statistieken lijkt een mooie transfer onvermijdelijk. "Het wordt meteen een grotere competitie en wellicht ook een grotere club", voorspelt analist Hein Vanhaezebrouck. Een recordsom die de 40 miljoen euro benadert lijkt dan ook realistisch.

Dat laatste is tevens het geval voor Joel Ordoñez. Dankzij diens prille leeftijd (22), indrukwekkende fysieke kwaliteiten en sterke prestaties in de Champions League kreeg Club al aanbiedingen voor hem binnen van die grootorde. En zo zullen er komende zomer ongetwijfeld nog volgen gezien de grote clubs die aan zijn mouw trekken. Zeker als hij straks een sterk WK speelt, mag men ook in zijn geval dromen richting de 40 miljoen euro.

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

81
81
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

106
106
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

27
27
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

93
93
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

169
169
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

633
633
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

89
89
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

225
225
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

141
141
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

500
500
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

457
457
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

148
148
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

310
310
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

44
44
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

202
202
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

480
480
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

637
637
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

60
60
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

143
143
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

385
385
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws