'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

817 stemmen
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een vertrek van Aleksandar Stankovic leek lange tijd een uitgemaakte zaak. Maar volgens Het Laatste Nieuws ligt een verlengd verblijf nu toch weer op tafel.

Nadat hij een uitstekende beurt had gemaakt op huurbasis bij FC Lüzern, besloot Blauw-Zwart afgelopen zomer om door te drukken voor de komst van Stankovic. Daarvoor moest Club, dat in hem een opvolger voor Ardon Jashari zag, wel om tafel met moederclub Internazionale. Na enkele weken onderhandelen werd een akkoord gevonden over een transfersom van net geen 10 miljoen euro.

LEES OOK: 'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Inter heeft touwtjes in handen

Dat bleek andermaal een goede transfer van de Bruggelingen. Stankovic groeide inmiddels uit tot één van de chouchou's op Jan Breydel. Als Club straks de titel pakt, zal hij daar een aanzienlijk aandeel in hebben gehad. Die goede prestaties hebben echter ook een groot nadeel. De kans is namelijk reëel dat de Servische international na amper één seizoen alweer vertrekt in het Jan Breydel-stadion.

Dat heeft alles te maken met de deal die met Inter werd beklonken. De Italianen lieten in de overeenkomst immers ook twee terugkoopclausules opnemen. Eentje voor komende zomer, eentje voor de zomer van 2027. Hierdoor kan de Serie A-kampioen de middenvelder terughalen voor een vaste som. Dit jaar bedraagt die som zo'n 23 miljoen euro. Een relatief laag bedrag voor een speler van zijn kaliber.

Jaartje langer in Brugge?

Vanuit Italië wordt dan ook al weken melding gemaakt dat Internazionale de optie zal lichten. Maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat er toch twijfel is ontstaan in Milaan. De optie moet immers voor 15 juni gelicht worden en men kreeg in Brugge nog geen enkel signaal van Inter. De topclub kan bovendien nog een jaartje wachten en dan beroep doen op de terugkoopoptie, ook al stijgt die met 2 miljoen euro.

In het contract staat immers nog een clausule waardoor de Milanezen recht hebben op 50% van de doorverkoopsom indien Club hem aan een andere ploeg verpatst. Dit doet het prijskaartje van Stankovic aanzienlijk stijgen vermits ook Blauw-Zwart zoveel mogelijk wil verdienen en schrikt de andere gegadigden af. Een verlengd verblijf lijkt dus weer mogelijk, al blijft die kans vooralsnog redelijk klein.

Stankovic speelt volgend seizoen nog bij Club Brugge ...

Meest recent

Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

39
39
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

243
243
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

157
157
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

234
234
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

112
112
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

677
677
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

178
178
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

38
38
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

208
208
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

212
212
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

727
727
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

93
93
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

159
159
Match in LA, Engelse topref: alle details België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

512
512
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

233
233
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

526
526
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

609
609
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

260
260
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

874
874
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

400
400
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

998
998
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

256
256
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

363
363
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

915
915
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1174
1174

Meer sportnieuws