Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een vertrek van Aleksandar Stankovic leek lange tijd een uitgemaakte zaak. Maar volgens Het Laatste Nieuws ligt een verlengd verblijf nu toch weer op tafel.
Nadat hij een uitstekende beurt had gemaakt op huurbasis bij FC Lüzern, besloot Blauw-Zwart afgelopen zomer om door te drukken voor de komst van Stankovic. Daarvoor moest Club, dat in hem een opvolger voor Ardon Jashari zag, wel om tafel met moederclub Internazionale. Na enkele weken onderhandelen werd een akkoord gevonden over een transfersom van net geen 10 miljoen euro.
LEES OOK: ‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’
Inter heeft touwtjes in handenDat bleek andermaal een goede transfer van de Bruggelingen. Stankovic groeide inmiddels uit tot één van de chouchou's op Jan Breydel. Als Club straks de titel pakt, zal hij daar een aanzienlijk aandeel in hebben gehad. Die goede prestaties hebben echter ook een groot nadeel. De kans is namelijk reëel dat de Servische international na amper één seizoen alweer vertrekt in het Jan Breydel-stadion.
Dat heeft alles te maken met de deal die met Inter werd beklonken. De Italianen lieten in de overeenkomst immers ook twee terugkoopclausules opnemen. Eentje voor komende zomer, eentje voor de zomer van 2027. Hierdoor kan de Serie A-kampioen de middenvelder terughalen voor een vaste som. Dit jaar bedraagt die som zo'n 23 miljoen euro. Een relatief laag bedrag voor een speler van zijn kaliber.
Jaartje langer in Brugge?
Vanuit Italië wordt dan ook al weken melding gemaakt dat Internazionale de optie zal lichten. Maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat er toch twijfel is ontstaan in Milaan. De optie moet immers voor 15 juni gelicht worden en men kreeg in Brugge nog geen enkel signaal van Inter. De topclub kan bovendien nog een jaartje wachten en dan beroep doen op de terugkoopoptie, ook al stijgt die met 2 miljoen euro.
In het contract staat immers nog een clausule waardoor de Milanezen recht hebben op 50% van de doorverkoopsom indien Club hem aan een andere ploeg verpatst. Dit doet het prijskaartje van Stankovic aanzienlijk stijgen vermits ook Blauw-Zwart zoveel mogelijk wil verdienen en schrikt de andere gegadigden af. Een verlengd verblijf lijkt dus weer mogelijk, al blijft die kans vooralsnog redelijk klein.
Kobe K