Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op 9 herpakt en kan zondag zelfs mee aan de leiding komen. Dan moet het thuis wel winnen van Standard en dat moet gebeuren zonder één van de grote smaakmakers.
De Antwerpenaren hebben een pover seizoen achter de rug tot dusver. Enkel nog door de Europe Play-Offs te winnen zou men nog wat kleur aan de campagne kunnen geven. Maar RAFC startte al met een achterstand aan de nacompetitie en verloor ook nog eens zijn eerste twee wedstrijden.
Net op het moment dat het over en uit leek, kon de ploeg van coach Joseph Oosting zich echter weer herpakken. Zo wist Antwerp zijn drie voorbije wedstrijden telkens te winnen. Mede omdat de concurrentie met punten smodderde, kon het zich zo weer volledig in de strijd om een Europees ticket knokken.
LEES OOK: Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers
Janssen buiten strijdZondagavond kan het zelfs mee aan de leiding komen in de Europe Play-Offs. Maar dan moet op eigen veld wel gewonnen worden van Standard, dat momenteel evenveel punten telt. In aanloop naar dat duel op de Bosuil kreeg de Great Old evenwel een flinke tegenslag te verwerken.
Zo zal Antwerp geen beroep kunnen doen op aanvoerder Vincent Janssen. De Nederlandse spits, vorige week nog goed voor twee goals op Westerlo, moest een kleine medische ingreep ondergaan. De schade is beperkt en hij zou snel weer inzetbaar zijn, maar de match van zondag komt dus te vroeg.
Elk één wissel
Inmiddels maakte Oosting ook zijn basiself bekend. Om de geblesseerde Janssen te vervangen, krijgt Youssef Hamdoui de voorkeur. Voorts dezelfde starters als een week geleden op Westerlo. Met Xander Dierckx en Eran Tuypens startten dus nog twee jonkies. Ook bij de Rouches slechts één wissel. Voorin komt Timothé Nkada erin voor Tobios Mohr.
XI 👊🔴⚪ pic.twitter.com/yEXzNVFzSU
— Royal Antwerp FC (@official_rafc) May 3, 2026
Les noms couchés sur la feuille. 📃 #ANTSTA pic.twitter.com/HrQ1xYBoxq
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) May 3, 2026
Kobe K