Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

316 stemmen
Verwittiging Club voor Anderlecht:

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG op STVV, ligt de leidersplaats zelfs voor het grijpen. Maar dan moeten de Bruggelingen wel zien te voorkomen dat ze zelf een slipper maken op het veld van RSC Anderlecht.

De Bruggelingen zijn zelf aan een heuse rollercoaster bezig in de Champions' Play-Offs. Tijdens de openingsspeeldag maakte Club voor rust tegen Anderlecht dusdanig indruk dat het prompt als dé titelfavoriet werd gebombardeerd. Maar de tweede periode tegen Paars-Wit was al van een pak minder hoog niveau.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Club ruikt koppositie

Vervolgens kon Blauw-Zwart slechts met heel wat meeval de drie punten meepakken uit Sint-Truiden. En een week later werd het overklast in een rechtstreeks duel met titelconcurrent Union. Dat bleek echter een keerpunt. Zo knoopten de Bruggelingen aan met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent.

Ondertussen liet Union zelf punten liggen op eigen veld tegen Gent en zaterdag verloor de leider zelfs op Stayen. Bijgevolg kan Club Brugge de koppositie zondagavond al overnemen. Maar daarvoor zal enkel een zege op Anderlecht volstaan. Bij puntenverlies blijft RUSG in de driverseat voor de vier laatste speeldagen.

Lessen uit heenmatch

Analist Frank Boeckx verwacht dan ook dat Club de partij net zoals in de heenmatch zal aanvatten. "Aan honderd procent starten, wetende dat Anderlecht bijna altijd slecht begint en vaak achter komt. En dat dan proberen vol te houden", raadt hij de Bruggelingen aan tegenover De Zondag.

Anderzijds waarschuwdt Boeckx: het minste verval kan zware gevolgen hebben voor Blauw-Zwart. "Zo lang er bij Club beweging is zonder bal, gaat het goed. Het is pas wanneer een paar denken dat dit minder nodig is, dat ze problemen krijgen. Dat hebben we in de heenmatch nog gezien."

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

10
10
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

3
3
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

149
149
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

236
236
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

91
91
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

208
208
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

628
628
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

390
390
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

127
127
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

693
693
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

219
219
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

147
147
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

241
241
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

153
153
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

57
57
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

80
80
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

158
158
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

131
131
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

568
568
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

191
191
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

381
381
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1107
1107

Meer sportnieuws