De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een dure nederlaag op Stayen na een vroege rode kaart en een knotsgekke slotfase. Daarin leek het met tien nog een punt uit de brand te slepen, maar in de 100ste minuut viel nog de 2-1.
Na de zege van vorige week op Anderlecht wou Union verdergaan op zijn elan, maar het trof wel een STVV dat barstte na het vertrouwen na een zes op zes. Het waren dan ook de Kanaries die het beste startten en na een kwartier al een extra boost kregen.
LEES OOK: Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep
Union valt snel met tienDie kwam er met wat hulp van Union. Zorgane leverde een zeldzame slechte pass af, waardoor Sebaoui op doel kon afstormen. Mac Allister werkte de aanvaller hardhandig tegen de grond en bekocht dat met een rode kaart. Union moest nog 75 minuten met tien verder.
🟥 | Kevin Mac Allister krijgt een rode kaart voor deze overtreding op Ilias Sebaoui! 😳⛔️
— DAZN België (@DAZN_BENL) May 2, 2026
Kijk NU naar #STVUSG in de DAZN-app! 📲 pic.twitter.com/xQztvOZ9TJ
Wat daarna volgde, was eenrichtingsvoetbal. STVV rook bloed en ging op zoek naar de openingstreffer. Die viel in het slot van de eerste helft ook bijna, maar Scherpen duwde een kopbal van Merlen met een knappe reflex nog tegen de lat.
🧱 | Kjell Scherpen pakt uit met een geweldige reflex! 🧤🇳🇱 #STVUSG pic.twitter.com/UgNFhUCO2t
— DAZN België (@DAZN_BENL) May 2, 2026
Delirium voor STVV in minuut 100
De tweede helft was van hetzelfde laken een broek, met maar liefst 81 procent balbezit voor STVV. Het leek zich desondanks de tanden stuk te gaan bijten op Union, tot in minuut 87 alsnog de goal viel. Supersub Diouf deed Stayen ontploffen.
Union leek tegen de touwen te liggen, maar in blessuretijd viel plots de gelijkmaker uit de lucht. Bijna letterlijk, want de kopbal van Rodriguez verdween tergend traag over de doellijn. Een ramp leek vermeden voor de Brusselaars.
Maar dan ging het in de absolute slotseconden toch weer fout. Patris haalde een kopbal van Goto nog van de lijn, maar vervolgens trapte Sylla knullig vol in het gezicht van Yamamoto: strafschop voor STVV. In minuut 100 trapte Ito zo alsnog Sint-Truiden naar een delirium en Union naar een dure nederlaag in de titelstrijd. Club Brugge kan zondag de koppositie immers overnemen.
Jannick Lanckriet