'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

733
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt te verliezen. Maar daar zullen wel weer een pak miljoenen tegenover staan. Zo zou Blauw-Zwart wel eens de magische grens van 40 miljoen euro kunnen verbreken met een nieuwe recorddeal in het Belgische voetbal.

De huidige nummer twee in de Champions' Play-Offs is voorlopig de enige Belgische ploeg die, clausules en doorverkopsommen buiten beschouwing gelaten, een speler voor meer dan 30 miljoen euro kon verlopen. Dat deed het al drie keer: met Charles De Ketelaere (AC Milan), Igor Thiago (Brenford FC) en Ardon Jashari (AC Milan).

En ook de grens van de 40 miljoen euro komt steeds nadrukkelijker in zicht. In de voorbije wintermercato was het bijna zover. Verschillende bronnen beweren namelijk dat Crystal Palace toen stevig doordrukte voor Joel Ordoñez en naar verluidt zelfs bereid was om richting die 40 miljoen te gaan. Maar de Engelsen werden uiteindelijk afgewimpeld door Blauw-Zwart.

LEES OOK: Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Juventus totaal níét concreet

Komende zomer volgt echter een herkansing om te cashen op de Ecuadoraanse verdediger. Het heeft er alle schijn van dat Ordoñez dan wél de stap naar een Europese topcompetitie zal zetten. Zeker als hij zich nog wat extra in de picture kan zetten op het WK. Aan interesse alvast geen gebrek. Maandag werd hij nog nadrukkelijk aan Juventus gelinkt.

Bepaalde bronnen maakten zelfs gewag van een persoonlijk akkoord tussen Ordoñez en de Italiaanse traditieclub. Maar transferexpert Nicolo Schira meldt nu dat deze geruchten bij de haren getrokken zijn. Er zouden helemaal geen concrete gesprekken met Juventus lopen. En ook Internazionale zou de voorbije periode allerminst hebben doorgedrukt.

Lucratieve Premier League

De Italiaanse interesse lijkt dus wat bekoeld, maar dat hoeft niet persé slecht nieuws te zijn voor club. Indien het echt de jackpot wil vangen, maakt men daar het meeste kans op in de Premier League. En laat de Engelsen nu net in actie zijn geschoten volgens Schira. Verschillende clubs uit de EPL zouden in de voorbije weken contact hebben gemaakt. En wanneer de rijke Engelse ploegen straks echt concreet worden, is een recordsom van om en bij de 40 miljoen euro allesbehalve een utopie.

Ordoñez gaat minstens 40 miljoen euro opbrengen ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

107
107
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

19
19
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

57
57
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

15
15
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

118
118
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

22
22
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

51
51
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

176
176
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

278
278
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

74
74
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

673
673
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

253
253
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

315
315
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

528
528
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

363
363
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

329
329
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

851
851
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

749
749
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

328
328

Meer sportnieuws