De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de finale van de prestigieuze Youth League, het jeugd-equivalent van de Champions League. In de halve finales kreeg SL Benfica een 1-3-nederlaag om de oren.
De Bruggelingen hebben de voorbije jaren zwaar geïnvesteerd in hun jeugdopleiding en plukte daar op meerdere manieren de vruchten van. Zo wisten verschillende jongeren via Club NXT door te stromen naar de A-kern en vervolgens zelfs voor een smak geld verkocht te worden aan clubs uit de Europese topcompetities.
LEES OOK: Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'
Historische campagneDe Brugse beloften deden het de voorbije jaren dan weer goed in de Challenger Pro League. Dit seizoen viel dan weer tegen voor Club Nxt in de CPL, maar dat werd ruimschoots gecompenseerd met de campagne in de Youth League. Daarin legde de U19 een uitstekend parcours af.
De blauw-zwarte jongeren werden derde in de League Phase met een knappe 15 op 18. Vervolgens werden AS Monaco, Zilina en Atlético Madrid uitgeschakeld op weg naar de Final Four. Daarin vormden de leeftijdsgenoten van SL Benfica de laatste horde op weg naar de finale van maandag tegen PSG of Real Madrid.
Dodelijk Club Nxt
In de eerste helft had Club het knap lastig met de Portugezen. De talentvolle Vanden Driessche moest uitpakken met meerdere goede saves. De Bruggelingen hielden evenwel stand en kregen na dik een halfuur een helpende hand toegestoken. Op aangeven van de VAR werd een strafschop toegekend, aanvoerder Goemaere klaarde de klus in twee tijden.
1️⃣-0️⃣ De jongeren van Club Brugge openen de score via een strafschop in de halve finale van de Youth League 🤩#UCL #YouthLeague #UEFA #ClubBrugge #Benfica pic.twitter.com/umOjhEDHeH
— Pickx Sports (@PickxSports) April 17, 2026
De ploeg van coach De Roeck bleef vervolgens wel onderliggen, maar kon de gelijkmaker telkens vermijden. En net toen Benfica tevergeefs een penalty claimde, maakte Garcia er na een knappe rush 0-2 van. Match gespeeld, zeker nadat smaakmaker Musuayi er zowaar nog 0-3 van kon maken.
Droomfinale tegen Real of PSG
In de extra tijd zag Vanden Driessche een clean sheet door de neus geboord, maar niemand die daar om maalde. Club Brugge staat in de finale van één van de meest prestigieuze jeugdcompetities ter wereld. Die finale wordt aanstaande maandag om 18u30 afgewerkt. Daarin wacht sowieso een grote naam als tegenstander. Paris Saint-Germain en Real Madrid strijden later op de dag voor het tweede finaleticket.
Geen hands, wél de dubbele voorsprong! 😍✌️ pic.twitter.com/8tgB6tj88f
— Play Sports (@playsports) April 17, 2026
De jonkies van Club Brugge hebben een Europese finale in het vizier! 🔵⚫ pic.twitter.com/yisupbm5D1
— Play Sports (@playsports) April 17, 2026
Kobe K