De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
LEES OOK: 'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'
Jupiler Pro LeagueClub Brugge bereidt zich voor op een vertrek van Christos Tzolis. De Gouden Schoen-winnaar zat even in een dipje, maar is alweer beslissend voor Blauw-Zwart. Komende zomer mikt de Griekse international op een stap hogerop. In het Jan Breydelstadion heeft de winger nog een contract tot 2029.
RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe TD. De Brusselse club wil komende zomer ferm uitpakken op de zomermercato, maar eerst moet intern orde op zaken worden gesteld. De club is van plan om op elke linie versterkingen te halen.
Club Brugge bracht een bod uit op Adem Avdic. Blauw-Zwart zocht naar een linksback en wilde de 18-jarige koste wat het kost binnenhalen, maar Rode Ster Belgrado hield het been stijf. Een aanbieding van maar liefst acht miljoen euro werd afgewezen. De Servische topclub wil een slordige vijftien miljoen euro voor het toptalent.
Buitenland
Loïs Openda werd definitief overgenomen door Juventus. De Italiaanse grootmacht legt 46 miljoen euro op tafel. De Rode Duivel kent echter een desastreus seizoen bij Juventus en de Oude Dame is van plan om Openda komende zomer meteen door te verkopen.
Vincent Kompany is aan een topseizoen bezig bij Bayern München, maar toch wil Der Rekordmeister komende zomer uitpakken op de transfermarkt. De Duitse grootmacht lonkt naar Anthony Gordon van Newcastle. De buitenspeler moet zo’n 60 miljoen euro kosten.
Romelu Lukaku is volledig naar de achtergrond verdwenen bij Napoli. Na zijn blessureleed en perikelen met de nationale ploeg lijkt een breuk de volgende logische stap. De Italiaanse topclub wil echter nog steeds 15 miljoen euro binnenhalen. Anderlecht lijkt daardoor een streep te kunnen zetten door een vervroegde comeback.
Stephan Calander