Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is zelfs goed op weg om zich tot 'Trainer van het Seizoen' te kronen in de Jupiler Pro League. Desondanks oogt zijn toekomst op Stayen hoogst onzeker.
Vrancken begon zijn loopbaan als coach in de lagere divisies. Via onder meer Gravelo, THES en Lommel schopte hij het uiteindelijk tot assistent-trainer bij KV Kortrijk. Daar werd hij vervolgens weg gehaald door KV Mechelen, dat hem zowaar een job als hoofdtrainer aanbood.
De rest is geschiedenis. Vrancken leverde puik werk af bij KVM en won er onder meer de Beker van België. Die successen bezorgden hem een eerste job bij een topclub: KRC Genk. Ook daar leverde Vrancken aanvankelijk uitstekend werk af. Maar uiteindelijk werd hij er toch bedankt voor bewezen diensten.
LEES OOK: ‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’
Wederopstanding bij STVVVervolgens ging hij bij AA Gent aan de slag. Dat leek de start van een mooi lange termijn-project, maar na enkele maanden werd de samenwerking al stopgezet. Vervolgens keerde Vrancken terug naar de club waar destijds zijn profcarrière begon: STVV. En dat bleek een uitstekende zet.
In zijn eerste weken leidde hij Sint-Truiden meteen naar het behoud. Dit seizoen overtreffen zijn Kanaries zelfs alle verwachtingen. Zo staat STVV momenteel op een straffe derde plaats en is Europees voetbal in zicht. Maar ondanks die geweldige resultaten werd het aflopende contract van Vrancken nog niet verlengd.
Nieuwe makelaar
Integendeel. Vrancken verraste onlangs door in zee te gaan met een nieuw, Frans makelaarskantoor. Een opvallende move, die tot speculatie leidt. "Vrancken heeft zelf gezegd dat hij pas na de Play-Offs wil communiceren. Maar dan vind ik het wat ongelukkig dat het makelaarskantoor aankondigt dat ze Vrancken hebben binnen gehaald alsof een transfer is gebeurd. Ga daar dan wat meer discreet mee om. Nu voedt alleen maar meer de speculaties", stelt voetbaljournalist Thomas Standaert bij de podcast FC Limburg. "Om een contractverlenging te tekenen worden zelden een nieuw makelaarskantoor ingeschakeld", voegt zijn collega Marnik Geukens toe.
Kobe K