'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

2284 stemmen
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn afscheidstournée aankondigde, liep het sluitstuk van Club Brugge een blessure op. Nordin Jackers zal hem de komende matchen vervangen. Maar diens toekomst bij Blauw-Zwart oogt onzeker.

De 28-jarige Limburger is een product van de gerenommeerde keepersopleiding bij KRC Genk. Maar pas na een overstap richting het toenmalige Waasland-Beveren, brak hij echt door. Nadat hij op de Freethiel was uitgegroeid tot een vaste steunpilaar, besloot Jackers in 2022 naar OH Leuven te verhuizen. Die move werd echter niet zo'n succes.

Tot in de zomer van 2023 een verrassende kans zich voor deed. Zo kreeg hij de mogelijkheid om doublure van Simon Mignolet te worden bij Club Brugge. Die rol vertolkte hij uitstekend en toen Mignolet in de Play-Offs uitviel, maakte Jackers een sterke indruk. Club besloot hem na dat seizoen ook definitief over te nemen van OHL.

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Rotatiesysteem faalt

In de voorbije jaargang bevestigde Jackers. Hij werkt een puike bekercampagne af en maakte opnieuw indruk toen Mignolet out was. Die goede prestaties werden beloond met een contract tot medio 2029. En daarbij was het niet langer de bedoeling dat hij louter stand-in voor Mignolet zou zijn. Zo lanceerde Club zijn veelbesproken rotatie-systeem.

Club leek zo de rode loper voor hem uit te rollen richting de rol van nummer één. De regeling werkte echter nefast voor Jackers. Plots stonden alle spotlights op hem en mede door de druk maakte hij enkele dure fouten. Onder Ivan Leko werd dan ook afgestapt van de rotatie en werd opnieuw resoluut de kaart van Mignolet als nummer één getrokken.

Jackers naar uitgang?

Door de blessure van die laatste, zal Jackers nu een nieuwe kans krijgen om zich te tonen. En gezien Mignolet zijn pensioen als profvoetballer heeft aangekondigd wordt het voor hem een ideale kans om de clubleiding opnieuw te overtuigen. Al heeft dat volgens Het Laatste Nieuws weinig zin. Zo zou het plan om van Jackers de vaste nummer één te maken voorlopig weer geschrapt zijn.

Meer zelfs: volgens het genoemde medium is het niet uitgesloten dat de Limburger straks andere oorden opzoekt. Daarbij zou zelfs een transfer binnen de Jupiler Pro League een optie kunnen worden. Verschillende eersteklassers zouden In Jackers alvast wél een vaste nummer één zien. De doelman heeft er dus baat bij om straks op topniveau te presteren. Is het niet om zijn situatie bij Club weer te keren, dan wel oog op een potentiële transfer.

Jackers heeft voldoende kwaliteiten om de vaste nummer één bij Club te worden ...

Meest recent

Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

182
182
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

86
86
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

94
94
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

322
322
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

299
299
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

73
73
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

77
77
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

486
486
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

249
249
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

213
213
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

703
703
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

574
574
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

507
507
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

366
366
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

297
297
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

887
887
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

519
519
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

301
301
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

530
530
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

176
176
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

332
332
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

322
322
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

614
614
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

94
94
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

116
116

Meer sportnieuws