'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

door
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is intussen met de noorderzon verdwenen. De harde vaststelling is dat RSC Anderlecht in zowat alle linies simpelweg kampt met een schrijnen gebrek aan kwaliteit. Deels de schuld van Olivier Renard, die Paars-Wit met enkele flops van formaat opzadelden.

Hoewel maandag vooral in de eerste helft haast niemand op de afspraak was tegen Club Brugge, zakten vooral Lucas Hey en Adriano Bertaccini volledig door het ijs. Die eerste kreeg na ruim een maand voor het eerst nog zijn kans, maar kon andermaal niet overtuigen centraal achterin. Zijn prijskaartje van een drietal miljoen zal de 22-jarige Deen allicht dan ook niet meer rechtvaardigen. Stilaan dreigt Bertaccini in hetzelfde schuitje te belanden.

LEES OOK: Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

Bertaccini maakt brokken

Door de schorsing van Nathan Saliba besloot Taravel nog eens zijn kaart te trekken voorin en Thorgan Hazard een rij achteruit te trekken, maar dat leverde niks op. Integendeel: halfweg moest Bertaccini al plaatsruimen voor Mario Stroeykens, die hem lijkt te wippen in de pikorde. "Mario was de sleutel, maar Adriano had een ondankbare taak. Hij geeft altijd alles, dus we kunnen hem moeilijk iets kwalijk nemen", sprak zijn coach zalvende taal.

Toch dreigt Bertaccini weg te kwijnen op de bank. Dat bevestigt ook La Dernière Heure, volgens wie zijn krediet zienderogen slinkt. "Hij kreeg geen bruikbare bal, maar zijn eigen  zelfvertrouwen neemt samen met zijn status alsmaar. Zijn eerste seizoen in Brusselse loondienst is nu al een mislukking en kan alleen nog worden gered met een winnende goal in de bekerfinale", aldus de krant. Eenzelfde geluid valt ook bij Het Laatste Nieuws te rapen.

Alarmbellen in Anderlecht

"Anderlecht blijft zoeken, maar vindt geen plek waar Bertaccini rendeert", wordt daar zelfs reeds gewag gemaakt van kapitaalsvernietiging. Dat het besloot om Keisuke Goto uit te lenen aan STVV, waar Bertaccini na een topjaar voor vijf miljoen werd weggeplukt, is dan ook een beslissing die de recordkampioen zich ongetwijfeld al beklaagt. Tenslotte kreeg men in het Lotto Park met zes goals en vijf assists in 33 optredens geen waar voor hun geld.

Behalve die cijfers spreekt ook zijn lichaamstaal boekdelen over zijn lijdensweg in Neerpede, waar Goto straks bovendien terugkeert. Wie weet brengt de toekomst nog soelaas, maar voorlopig dreigt Bertaccini zo toch in het steeds langere rijtje miscasts te belanden. "Anderlecht ging beter voetballen na zijn wissel. De conclusie is hard voor Bertaccini. Hij bracht niets bij en verloor opnieuw krediet. Een luxe-invaller van vijf miljoen", besluit HLN.

In wie gelooft u nog het meest bij RSCA?

Meest recent

Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

17
17
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

8
8
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

25
25
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

193
193
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

150
150
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

223
223
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

234
234
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

367
367
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

192
192
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

56
56
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

307
307
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

60
60
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

235
235
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

179
179
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

92
92
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

261
261
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

195
195
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

123
123
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

349
349
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

189
189
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

142
142
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

265
265
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

96
96

Meer sportnieuws