'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

453 stemmen
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de bekerfinale ongetwijfeld met rood omcirkeld. De middenvelder zal zich echter ook over zijn toekomst moeten buigen. Zo is de kans groot dat het goudhaantje zal vertrekken bij RSC Anderlecht.

De Belgische jeugd-international speelde destijds als klein ventje even voor KV Mechelen, maar zette al op 10-jarige leeftijd de stap naar de jeugdopleiding van Anderlecht. Daar kwam hij al snel boven drijven. Toen hij amper 15 jaar en enkele maanden oud was, maakte De Cat zelfs al zijn debuut namens de RSCA Futures in de Challenger Pro League. En ook bij de eerste ploeg zou al snel de kans volgen.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Verlenging onwaarschijnlijk

In de huidige jaargang staat er echter geen maat meer op het toptalent. Zo is hij op enkele maanden tijd uitgegroeid tot dé absolute smaakmaker van Paars-Wit. In de voorbije weken maakte De Cat zelfs indruk een meer offensievere rol en kan hij sterke cijfers voorleggen in die hoedanigheid. De vraag is evenwel hoe lang Anderlecht nog van zijn supertalent kan genieten. Komende zomer gaat hij zijn laatste contractjaar in.

Uiteraard wil Anderlecht die overeenkomst verlengen, al is het maar om een betere onderhandelingspositie te hebben bij de verwachte transfergesprekken. Maar tot een doorbraak kwam het tot dusver niet. Bovendien gaf zijn vader onlangs nog aan dat een nieuwe overeenkomst bij Paars-Wit geen prioriteit is voor het kamp-De Cat. De kansen op een zomers vertrek nemen dan ook zienderogen toe.

De Cat verkiest sportieve project

Bij La Dernière Heure komt met nu met meer informatie in het dossier. Zo zou het financiële plaatje in deze fase van zijn carrière niet doorslaggevend zijn. Daar tegenover eist men een aantrekkelijk sportief project. Indien De Cat toch zou blijven, mikt hij op een competitieve ploeg die in staat moet zijn om de strijd met Union SG en Club Brugge aan te gaan. De kans is klein dat dit bij Anderlecht het geval zal zijn.

Voor Paars-Wit zou het een ideaal scenario zijn dat De Cat in de zomer verkocht wordt en vervolgens meteen terug gehuurd kan worden. Maar de kans op zo'n constructie is veel kleiner indien hij kiest voor een subtopper uit een topcompetitie. En dat zou vanuit sportief oogpunt dan weer een betere keuze voor zijn carrière zijn. Het beloven dus nog spannende weken en maanden te worden voor De Cat. Maar een voor RSCA ziet het er niet echt goed uit.

Wat is het beste voor zijn carrière volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

83
83
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

17
17
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

36
36
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

97
97
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

208
208
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

54
54
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

696
696
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

174
174
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

241
241
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

391
391
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

483
483
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

105
105
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

252
252
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

145
145
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

271
271
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

85
85
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

230
230
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

72
72
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

71
71

Meer sportnieuws