Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ging vrijdagavond op eigen veld immers met 1-2 onderuit tegen KRC Genk. Al had de match in de slotminuten nog helemaal anders kunnen aflopen.
De Antwerpenaren stonden voor aanvang van de openingsspeeldag al behoorlijk onder druk. Indien ze een reëele kans wilden behouden op het winnen van de Europe Play-Offs, kon er maar best meteen iets geraakt worden. Zeker tegen leider KRC Genk, dat bij een zege al zes punten kon uitlopen.
LEES OOK: Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg
Ref niet eens met VAROp slag van rust kwamen de bezoekers echter op voorsprong via Daan Heymans. Diezelfde Heymans maakte er bij de start van de tweede periode 0-2 van na een onfortuinlijke strafschop. Via Christopher Scott lukte Antwerp uiteindelijk nog de aansluitingstreffer. Maar verder raakte de Great Old uiteindelijk niet.
In de absolute slotminuten had het echter nog kunnen kantelen. Zo besloot de VAR om scheidsrechter Lothar D'Hondt naar het scherm te roepen na een botsing tussen Mujaid Sadick en Vincent Janssen. Een penalty hing in de lucht, maar D'Hondt gaf geen krimp. Dat leek een correcte beslissing op basis van de herhalingen.
Wachten op uitleg Lardot
In het Antwerpse kamp dacht men daar echter anders over. "Ik dacht dat het fout was, omdat Sadick enkel naar Vinnie (kijkt en hem een duw geeft. Op het middenveld is het altijd een fout. Als hij naar het scherm kijkt, dan denkt 90% van de mensen dat hij een penalty gaat fluiten, maar dat doet hij niet", klonk het bij Sporza.
Pech dus voor Antwerp, waar men al uitkijkt naar de verklaringen van scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot. "Het was een heel bizarre situatie. We zullen maandag kijken wat meneer Lardot zegt. Waarschijnlijk zal het de beslissing zijn dat hij eventueel penalty kon geven, maar daar kopen we niets mee", aldus Somers.
🙅♂️ | De VAR stuurde scheidsrechter Lothar D'Hondt naar het scherm voor deze fase. 🖥️🤨 #ANTGNK pic.twitter.com/6sgJuZGOmr
— DAZN België (@DAZN_BENL) April 3, 2026
Kobe K