De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois moeten doen. De doelman viel eerder deze week geblesseerd uit bij Real Madrid. Gelukkig kan bondscoach Rudi Garcia op enkele waardige vervagers rekenen.
Sinds Garcia het roer overnam als bondscoach, werd Courtois opnieuw tot vaste nummer één benoemd. Logisch ook gezien zijn weergaloze prestaties op clubniveau. Tijdens het WK van komende zomer moet hij dan ook één van de grote pijlers worden. Vandaar dat Garcia hem er dolgraag bij had gehad op stage.
Het noodlot besliste daar echter anders over. Afgelopen dinsdag moest hij de Champions League-clash tegen Manchester City vroegtijdig staken bij Real. Aanvankelijk leek de schade mee te vallen. Maar daags nadien werd een letsel aan de quadriceps vastgesteld. Hierdoor zou hij een zestal weken aan de kant staan.
LEES OOK: Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"
Geen Penders, wel VandevoordtUiteraard een dikke streep door de rekening van Garcia. Al kan hij in zijn selectie beroep doen op enkele waardige alternatieven. De bondscoach vond het zelfs niet nodig om Mike Penders, bezig aan een sterke seizoen bij RC Strasbourg, op te roepen. Hij wordt afgestaan aan de nationale beloften.
Maarten Vandevoordt is dan weer wel van de partij. Op zich logisch: de laatste matchen maakt hij eindelijk op constante basis minuten bij RB Leipzig. De kans is echter klein dat Vandevoordt zal spelen in de oefenduels tegen de Verenigde Staten en/of Mexico. Garcia beschikt immers over nog twee kleppers in doel.
Lammens nieuwe nummer twee
Matz Sels was na het afhaken van Koen Casteels en Simon Mignolet opgeklommen tot de nummer twee. En de laatste weken is hij opnieuw goed bezig bij Nottingham Forrest. Daarnaast is er uiteraard ook Senne Lammens. Die heeft zich ontpopt als het vaste sluitstuk van Manchester United en oogste inmiddels heel wat lof in Engeland. Garcia wou tijdens zijn persbabbel evenwel geen voorkeur uitspreken tussen de twee.
Volgens La Dernière Heure is echter een uitgemaakte zaak dat Lammens de vervanger/doublure van Courtois zal zijn. De kans is reëel dat beide keepers minuten zullen krijgen tijdens de komende oefenmatchen. Dat was in november ook al het geval. Maar als het er straks echt op aankomt, zou Lammens een streepje voor hebben op Sels. Die laatste zou straks zelfs voor zijn WK-selectie moeten gaan vechten met Penders en co.
Kobe K