Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, Luis Vazquez naar Getafe. Hun start was alvast goed in Duitsland en Spanje.
Vazquez scoorde al twee keer voor Getafe. Trainer José Bordalas was lovend voor de Argentijnse aanvaller. Hij zei het volgende in de Spaanse pers.
LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax
Vazquez bekoort"Hij scoorde al twee heel belangrijke goals, maar bovenal wil ik zijn werklust benadrukken. Hij is zich ervan bewust dat hij moet blijven groeien en zich moet verbeteren. Het is een geweldige kans voor hem, want hij kwam van een competitie waar hij heel weinig speelminuten kreeg en die, met alle respect, van een lager niveau is dan de Spaanse competitie.”
"We zijn erg blij. Luis is met veel enthousiasme gekomen, net als de andere nieuwe spelers, en ik weet zeker dat hij zich verder zal ontwikkelen en ons zal helpen, niet alleen met doelpunten, maar ook met de inzet en toewijding die hij in het team brengt."
Goede start Ndiaye
Ndiaye, zonder aankoopoptie uitgeleend, mocht debuteren bij Schalke 04 en kon ook bekoren in die match. De linksachter sprak over zijn debuut. “Het ging best aardig. Ik ben klaar om het in de komende wedstrijden nog beter te doen. Het team speelt met veel intensiteit, wat ik prettig vind. Ik wil mijn best doen om mijn steentje bij te dragen."
Schalke 04 speelt voor 60.000 fans, wat Anderlecht maal drie is. "In de dagen voordat ik hierheen kwam, heb ik online een paar video's over de club bekeken en was ik toen al onder de indruk. Om deze sfeer nu zelf te ervaren was gewoonweg ongelooflijk. Ik vind het geweldig hoe de fans het team zo steunen."
Claudio Reulens